Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Urob si sám

Na výstavě v Düsseldorfu byla taková kutilská dílna. Na místě byl všechen materiál i odborné vedení. Kdokoliv měl zájem, zaplatil paušální poplatek, tuším 150 Euro, a mohl si sám pod vedením zkušených řemeslníků vyrobit krásnou pínu.

 

A tak nás napadlo, když jsme to viděli, že bychom takový kroužek dovedných rukou mohli uspořádat i mimo výstavu u nás doma. Na místě jsme se tam s majitelem německé lodní truhlárny dohodli, že není problém, aby celá tato mobilní dílna přijela třeba do Prahy nebo kamkoliv jinam do Čech a také že by nebyl problém, aby si z workshopu, stejně jako v Düsseldorfu, odnesli čeští jachtaři svoji vlastní novou pínu.

Vše je ale otázka peněz, takže v tuto chvíli bych potřeboval vědět, kolik českých jachtařů by mělo o takový pracovní víkend zájem. Od toho by se potom odvinula cena za jednu pínu, protože kromě materiálu a odborného poradenství, které bych z němčiny patrně tlumočil sám, je nutné uhradit cestovní náklady, ubytování a diety. Tři píny by asi vyšly šeredně draho, ale s jejich přibývajícím počtem by cena klesala tak, jak by se účastníci dělili o fixní náklady.

Pokud byste tedy někdo měl o tento workshop zájem, napište na adresu petr.laska@mymagazines.cz. My potom začneme podle počtu zájemců s německou truhlářskou dílnou vyjednávat o ceně takové akce. Anebo nebudeme. To záleží na tom, kolik nás bude. Zatím jsem v tom sám. Předběžně vykalkulovaná cena by zcela jistě byla splatná předem bez možnosti vrácení v případě nečekaných rodinných důvodů. Nerad bych se totiž dočkal toho, že si vyrobím za desítky tisíc pínu sám pro sebe, což by v českých rozměrech odpovědnosti nebylo nic zvláštního...