Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Pomůže fotopast?

Vykradené lodě, ukradené přívěsné motory, to je bohužel běžná praxe na našich vodách. I já mám osobní zkušenost. Dlouho jsem přemýšlel, jak svoji loď zabezpečit. Kamery sice v některých marínách jsou, ale zvláště v noci zaznamenají jen malou postavu s kapucí na hlavě, jak se plíží k vaší lodi.

Napadla mě fotopast. Pár jsem jich na internetu našel, ale jsou poměrně velké a jsou převážně určeny pro milovníky zvířat a přírody, pro focení „srn u krmelce“, jsou k tomu i přizpůsobeny vzhledem a maskováním do lesa a na lodi to pak funguje spíše naopak.

Nedávno jsem však objevil zajímavou časosběrnou kameru BRINNO MAC 200. Je poměrně malá, rozměry 106 x 110 x 78 mm, takže kamera může být celá skrytá, jen s otvory na čidlo a objektiv. Zdrojem energie jsou dvě D cell baterie, s kterými má kamera výdrž až 14 měsíců a nepotřebuje tedy připojení na palubní baterii.

Kamera může pracovat ve třech módech :

- Mód detekce pohybu - obrázky zachycené blízko fotoaparátu - v „horké zóně“, asi 6 metrů, 2-3 snímky za sekundu po dobu 5 sekund. Čas se automaticky prodlužuje při další aktivaci pohybem.

- Časosběrný mód - obrázky zachycované po časovém intervalu pokrývající oblast přes 100 metrů, interval je nastavitelný od jednoho obrázku za sekundu, po jeden obrázek za 24 hodin.

- Hybridní mód - zahrnuje časosběrný režim i detekci pohybu. Pořizuje snímky v nastaveném intervalu, pokud někdo vstoupí do „horké zóny“, fotoaparát přepne do režimu detekce pohybu a pořizuje 2-3 snímky za sekundu po dobu 5 sekund.

Model BRINNO MAC 200 DN má navíc automatické zapínání a vypínání nočního vidění. Pokud na kameře nastavíte noční vidění na AUTO, kamera při západu slunce zapne noční vidění a při svítání opět vypne, takže kamera může v noci pořizovat infračervené snímky a ve dne může zachycovat obyčejné snímky. Kamera je vodotěsná pro použití v exteriéru. Rozlišení videa je 1280x720 (HD) ve formátu AVI. Nahrává na SD kartu až 32 GB. Výhoda je, že pokud není kamera „ve službě“, můžete s ní natáčet zajímavá časosběrná videa, jako je rozvíjení květu rostlinky, spouštění lodě na vodu a stavění stěžně, nebo vývoj bouřkového mraku nad marínou.

Fotopast samozřejmě není 100% ochrana proti zlodějům, ale určitě jim ztíží život a pomůže policii při jejich dopadení. Kdo ví, možná budete překvapeni, koho kamera vyfotí!

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Historie polského jachtařského průmyslu 2. díl

Magazín | Jacek Centkowski