Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Vaříme na Slunci

Inovativní společnost z holandského Leuwaardenu dováží na evropský trh jedinečný vařič GoSun Sport, který k přípravě pokrmů využívá pouze sluneční energie.

 

Celý vařič sestává v podstatě z paraboly zrcadla, skleněné dvojité vakuované roury a jakési pánve netradičního tvaru na přípravu pokrmů. Přitom nemusí úplně svítiti Slunce a dle sdělení výrobce vařič funguje tak při oblačnosti. Uvnitř skleněné trubice se díky slunečnímu záření vytváří teploty 290 a350 stupňů Celsia. Zajímavé je, že teplo se akumuluje pouze uvnitř roury a ta zůstává zvenčí na omak chladná. Speciální povrchová úprava zajišťuje tmavou barvu, která celkový výkon ještě zvyšuje.

Součástí dodávky pětikilogramového vařiče jsou dvě pečící roury, takže může být připravováno více komponent pokrmů současně. Rozměry složeného vařiče jsou 76x31x15 centimetrů, takže ho pohodlně kdekoliv v lodi uschováte. Tento vařič skutečně funguje bez jakéhokoliv paliva, neprodukuje žádné spaliny a umožňuje lidem přípravu teplých pokrmů i v těch nejodlehlejších částem světa. K dispozici jsou dvě varianty balení, základní GoSun Sport přijde na 289 euro, GoSun Sport Pro Pack pak stojí 369 euro. Pro zájemce nabízím webovou stránku v němčině, která bude možná pro našince srozumitelnější, než holandština. www.sunstofey.de.

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Pocket Mariner

Technické novinky | Marek Somol
title

Bunda Helly Hansen

Technické novinky | Redakce MyBoat