Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Displej ve slunečních brýlích

Garmin přichází s jedinečným head-up displejem, který je upevněný na slunečních brýlích a všechna data, potřebná k plavbě, má skiper stále na očích.

 

Všichni to znají, svůj pohled koncentrujete na horizont, v pravidelných intervalech kontrolujete kurs na kompasu a současně i údaje o plavbě samotné. Nový Garmin Nautix by mohl učinit konec takovému způsobu získávání informací každému, kdo je otevřený novým technologiím. Malý displej Garmin Nautix lze upevnit na každé běžné brýle a tím má skiper všechny potřebné informace v zorném poli. Tento malý displej je kompatibilní s mapovými plottery Garmin řady 7400 a 8400. Údaje o rychlosti vůči vodě nebo vůči zemi, kurs, směr větru a jeho rychlost, hloubka vody a vzdálenost k dalšímu otočnému bodu a při regatách pozice vůči startovní linii a odpočet do startu mohou být bezdrátově přenášeny do zorného pole pravého oka. Garmin Nautix má hmotnost 30 gramů, je vodotěsný a jeho baterie vydrží v bezdrátovém režimu fungovat až 8 hodin. Integrovaný barevný displej má automaticky nastavitelný kontrast a světlost. U prodejců se objeví od dubna 2016 a bude stát 599 euro.

 

 

Popisky k fotkám

01_ Displej se nachází stále v zorném poli

02 – Držák je upevněn přes elastické klipsy.

03 – Na displeji lze zobrazit podle přání různá data nebo je seskupovat do skupin podle priorit.

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Pocket Mariner

Technické novinky | Marek Somol
title

Bunda Helly Hansen

Technické novinky | Redakce MyBoat