Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Nový multidotykový diplej Simrad GO7

Společnost Simrad Yachting, výrobce námořní navigace, autopilotů, radarů, komunikací a fishfinding systémů, uvedl na trh samostatný multidotykový mapový plotter a sonar. Tento produkt nabízí loďařům cenově dostupné řešení pro elektronickou navigaci.

 

Funkcemi nabitý GO je vhodným doplňkem pro uživatele motorových lodí, kterým poskytuje rychlý a snadný přístup k důležitým informacím, ať už v oblasti navigace, či přímo o lodi samotné, a to tak, aby zákazník bezpečně využíval čas, strávený na vodě.

Přizpůsobitelné uživatelské rozhraní umožňuje loď snadno ovládat pomocí displeje - a to i v těch nejtěžších podmínkách na moři. Díky dotykovému displeji, který lze ovládat i více prsty najednou, např. pro rychlé zoomování nebo jednoduché plánování trasy, je GO ideální volbou také pro začátečníky, kteří nemají příliš velké zkušenosti s ovládáním mapového plotteru. Díky přesné vnitřní 10 Hz GPS anténě GO poskytuje spolehlivé situační povědomí při jakékoli rychlosti lodi. Prostřednictvím své NMEA 2000®, Wi-Fi a Bluetooth kompatibilitě také dává uživateli okamžitý přístup ke všem informacím o motoru, zábavných programech SonicHub a kompletním ovládání autopilota, včetně možnosti připojení dopředné sondy ForwardScan. Tuto možnost umožňuje nicméně až nejnovější produkt z řady GO, GO XSE, který bude v prodeji od poloviny března 2016.

 

Díky faktu, že je GO vybaven ostrým, jasným, za denního světla viditelným 5 & 7-palcovým širokoúhlým displejem, umožňuje GO rozdělení obrazovky až do čtyř dalších, menších podobrazovek, přístup k již vestavěným funkcím, jako je tradiční CHIRP sonar nebo zobrazení DownScan Imaging. Technologie CHIRP používá více frekvencí současně, zvyšuje jasnost a ostrost sonarových přenosů na displej, poskytuje lepší rozlišení cíle a vynikající potlačení šumu pro jasnější obraz; zatímco DownScan Imaging poskytuje snadno pochopitelný, detailní pohled na strukturu dna pod Vaší lodí. Kromě sonarových funkcí, jsou navigační informace zobrazeny na nejnovějších elektronických mapách, které jsou k dispozici od nejrůznějších výrobců mořské kartografie.

Ať už je tedy rybaření váš život, nebo pouze občasné hobby, budou všechny rybářské výlety těžit z této špičkové technologie, kterou GO nabízí.

 

Díky bezdrátovému připojení a plnému přístupu ke GoFree cloudu, dává GO uživatelům možnost koupit, stáhnout a ihned používat Insight mapy a další mapové podklady třetích stran GoFree partnerů, a to přímo v hlavní nabídce na domovské stránce chartplotteru. S GoFree uživatelé také dostávají automatická oznámení o aktualizaci softwaru a mají možnost stáhnout a nainstalovat tyto aktualizace přímo, čímž si zaručí největší aktuálnost operačního systému se všemi nejnovějšími funkcemi. GoFree Shop také umožňuje registrovaným uživatelům Insight GenesisTM nahrávat a stahovat sonarová data a po přihlášení ke službě Insight Genesis on-line tvořit vlastní mapy a ty poté sdílet s ostatními uživateli na cloudu.

 

Simrad GO je plně přizpůsobitelný, aby vyhovoval vaší lodi a vaším oblíbeným aktivitám na vodě. Přizpůsobte svou domovskou obrazovku pomocí zkratek k funkcí, které používáte nejčastěji, a přizpůsobte si jej vlastním výběrem tapety. Nastavitelné zobrazení split-screen modu a přizpůsobitelné rozvržení panelu vám umožní vidět vše, co potřebujete na obrazovce najednou, bez nutnosti jakéhokoliv přepínání.

 

"Elektronická navigace byla v jednu chvíli viděna jako luxus, ale tomu tak již dnes není," prohlásil Leif Ottosson, CEO, NAVICO. "Tím, že došlo ke snížení nákladů na koncové uživatele a přenesení špičkových funkcí do cenově dostupného, kompaktního displeje, přinášíme bezpečnost a klid, který přichází s přesnou elektronickou navigací . GO je tedy přírůstek, který prostě musíte mít u kormidla jakéhokoliv motorového plavidla. "

 

 

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Kompozitní materiály

Technika | Viktor Brejcha
title

Vestavba motoru

Technika | Petr Láska