Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Windmetr bez kabelu

Garmin přepracoval svou první generaci bezdrátového anemometru, která se nyní díky novému standardu přenášení dat obejde bez speciální černé krabičky s vysílačem.

 

Tato nabídka je atraktivní především pro majitele lodí, kteří nemají na vrcholu stěžně instalovaný windmetr. Aniž by museli protahovat stěžněm kabely, jsou schopní snadno instalovat nový anemometr. A nejde jen o protažení kabelu stěžněm, ale také pod palubou na místo, kde umístíte displej.

Garmin má tedy nyní s modelem gWind Wireless 2 ve výrobním programu nový model, jehož třílistá vrtule je schopná velmi citlivě měřit i slabý vítr. Díky systému Nexus-TwinFin mohlo být dosaženo i precizního měření směru větru. Skutečná novinky však tkví v novém systému přenosu dat, které má být nejen velmi spolehlivé, ale také minimálně náročné na spotřebu energie. Získané údaje jsou přenášeny přímo na přístroj Garmin GNX nebo na instalovaný mapový plotter přes takzvané ANT propojení. Instalace speciálního boxu, jak tomu bylo u předchozí generace, tak zcela odpadla. Elektrickou energií je senzor na stěžni zásobován integrovaným akumulátorem, který je při slunečním svitu dobíjen přes malý solární článek. Tak může gWind Wireless 2 s dostatkem energie pracovat i při nočních plavbách. Podle informací výrobce je životnost akumulátoru 3 roky a poté lze akumulátor snadno vyměnit.

Garmin gWind Wireless 2 přijde v závislosti na obchodníkovi podle doporučené ceny výrobcem na 700 euro včetně DPH. buy.garmin.com

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Efoy App

Technické novinky | Michal Štěpán
title

Vodotěsné USB

Technické novinky | Michal Štěpán