Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Pro každého?

Výraz skládací kolo býval dlouhá léta motivací k posměchu. Skládací kolo představovalo jakýsi kompromis a každopádně dopravní prostředek, na které se daleko nedostanete. Doba je však jiná.

 

Skládací kolo se stalo zejména ve světě rekreačního jachtingu skoro nezbytností. Kdo tráví více času na lodi, neobejde se v přístavech bez skládacího kola. Jenom v marinách toho nachodíte více, než by si někdo dokázal představit. Fenomén skládacího kola dal vzniknout jak levným produktům, tak i mnoha drahým, velmi kvalitním a technicky sofistikovaným produktům. Vrchol v nabídce skládacích kol patrně představuje výrobek rakouské značky Purismo E-Bike.

Nejenže by se hodil na loď, ale výrobce toto elektrické skládací kolo prezentuje jako městský dopravní prostředek budoucnosti. Purismo E-Bike má rám z uhlkovách kompozitů ataké na všechny komponenty byly použité ty nejdražší a nekvalitnější materiály, které vynikají svou pevností a nízkou hmotností. Purismo E-Bike má včetně motoru a akumulátoru hmotnost pouhých 13 kilogramů a když se složí, tak se vejde do tašky o rozměrech 85x80x40 centimetrů. Elektromotor našel své místo v zadní nábě, který pomáhá při šlapání maximálně výkonem 500 W a podle sdělení výrobce lze s tímto strojem dosáhnout největší rychlosti 27 km/h. Na jedno nabití baterie s napětím 36 V a kapacitou 6,8 Ah by měl být jízdní dosah 40 kilometrů. O pružení se postarají balonové pláště kol.

Purismo E-Bike je již v nabídce a zájemci o jeho koupi si musí stejně jako u automobilů na objednávku počkat 2-3 měsíce na jeho dodání. Cena 6300 euro není pravda nízká, ale výjimečné věci mají obvykle svou cenu. A Purismo E-Bike výjimečný rozhodně je.

 

Video

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Varta Powerpack 10400

Technické novinky | Adam Nosek
title

Garmin gWind

Technické novinky | Michal Štěpán