Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Budiž světlo

Pokud bychom shrnuli prohlášení výrobce, v čem je proti konkurenci Sealine C530 jiný, pak jsou to dvakrát větší plochy oken na bocích, než je u jiných produktů obvyklé, výrazně větší plocha prosklení salonu, dvojice elektricky ovládaných posuvných skleněných střech a zadní prosklené uzavření salonu s posuvnými dveřmi.

 

Jak už bylo v úvodu napsáno, provedení salonu charakterizují velké prosklené plochy s výhledem všemi směry. Boční okna salonu jsou 5,89 metru dlouhá a neuvěřitelných 1,80 metru vysoká, což působí dojmem, že celý salon je tvořen prosklenými plochami. Přestože se to při pohledu zvenčí nezdá, také okna v trupu, která jsou vždy z pohledu narušení pevnosti trupu problematická, mají úctyhodný rozměr, ta přední jsou 4,89 metru dlouhá a 0,40 metru vysoká, okna do středové majitelské kajuty pak mají rozměr 2,60 x 0,60 metru. Sedací skupinu v salonu lze variabilně přestavovat a sezení v kokpitu lze přeměnit v opalovací lůžko. Sedadlo kormidelníka lze nastavovat ve třech směrech elektricky a v za kokpitem na koupací plošině lze ze zadní strany sedadel otevřít BBQ bar, kde kromě grilu je dřez s tekoucí studenou a teplou vodou a přirozeně osvětlení, aby bylo možné připravovat pokrmy i za tmy. Přední opalovací lůžko se potom může změnit v sezení se stolkem, které nabídne romantické večerní posezení.

V interiéru jsou tři oddělené kajuty a dvě sociální zařízení, kajuta majitele je potom umístěna do středu lodě a využívá celé její šířky, aby nabídla co nejvíce prostoru. Kajutu pro hosty je možné uspořádat jak se dvěma samostatnými lůžky, tak i jako manželskou postel. Jak postel v majitelské kajutě, tak i v kajutě pro hosty má rozměr 200x160 cm. V salonu je umístěna televize se 40palcovou obrazovkou, kterou lze sledovat jak ze salonu, tak i z kokpitu.

Elektrohydraulicky ovládanou koupací plošinu je možné výškově nastavovat a vejde se na ní „bajbót“ o délce 3,20 metru.

 

Technické údaje

Celková délka            16,13 m

Šířka                          4,56 m

Ponor                         1,13 m

Výška nad hladinou     3,94 m

Nádrž na vodu            1560 l

Nádrž na vodu              766 l

Suchá hmotnost       19 600 kg

Motory (standard)    2x Volvo Penta IPS 600 (435 k) Pod Drive

Propeler                    TS6

Největší rychlost        26 uzlů

Motory                    2x Volvo Penta IPS 700 (550 k) Pod Drive

Propeler                   TBC

Největší rychlost       30 uzlů

Motory                   2x Volvo Penta IPS 800 (600 k) Pod Drive

Propeler                   N4

Největší rychlost      34 uzlů

Kategorie plavby CE  B/12 osob

www.tpscentrum.cz

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Kam letos?

Co se děje | Tomáš Kapička
title

Dehler 34 - Boat of the Year 2017

Co se děje | Michal Štěpán