Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Hodně štěstí a spokojenosti v roce 2017

Neptám se: "Co je to štěstí?", protože by mi většina odpověděla: "Muška jenom zlatá." Nemyslím si, že by existovala definice štěstí. Určitě se můžeme cítit šťastní, to ano. Ale štěstí, co to je?

 

Přišli jsme na stanici a autobus hned jel, nemuseli jsme dlouho čekat, měli jsme štěstí. Přišli jsme do obchodu a koupili poslední kus čehokoliv, na co jsme měli celý den velkou chuť. Bylo to štěstí, že nepřišel někdo jiný o něco dříve se stejnou chutí. Najali jsme si loď, kde vše po celou dobu dobře fungovalo. Měli jsme štěstí, mohli jsme totiž také trefit na kus, který by nám týdenní dovolenou na moři pěkně zošklivil. Sousedovi ukradli auto. Měli jsme štěstí, že nesáhli po tom našem. A našli bychom nekonečně další příkladů, kde bychom mohli použít slovo štěstí. A vůbec bychom ani na chvilku nepochybovali o jeho významu. Ale co to je štěstí?

Že autobus jel hned, byla jenom náhoda, resp. shoda okolností. Stačilo, abychom se doma vypravovali o minutku déle a cítili bychom to jinak. Kdybychom v obchodě koukali na prázdný regál, z něhož zmizelo všechno čerstvé pečivo, byla by to zase jen shoda okolností. Vedoucí obchodu nechal podle zkušeností napéct a nebo objednal určitý počet kusů, aniž by mohl tušit, kolik lidí si pro ně ten den přijde. V tomto případě se všechny kusy vyprodaly, ale stejně tak jich mohlo 20 % zůstat na strouhanku. Náhoda. Stejně tak je to s půjčenou lodí, protože podíl těch dobře udržovaných a těch vybydlených je stále přibližně stejný a volba naší lodě je jakousi obdobou ruské rulety, pokud na základě svých zkušeností nebo zkušeností někoho blízkého nejdeme na jisto. A naše auto neukradli, protože se jim nehodilo do krámu, nelíbilo se jim a nebo po něm nebyla poptávka. Omlouvám se Ti, štěstí, dávám Ti svým pragmatickým přístupem pěkně na frak. Ale myslím to dobře.

Takže přeji vám radši než "hodně štěstí", aby vám shoda okolností, souhra jevů a rozhodnutí jiných lidí byly natolik po celý rok příznivé, že se budete cítit šťastně. Když se budete cítit šťastně, budete nepochybně spokojení.

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Boot & Fun 2016

Blog | Pavel Libora
title

Poslední slovo

Blog | Petr Láska