Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Holka pro všechno

V tomto smyslu prezentuje loděnice Dehler společný produkt s výrobcem plachet Elvstrøm, kterým poprvé v praxi osadili nejnovější model Dehler 34, který se prezentuje jako performance cruiser.

 

Co si budeme povídat, když to funguje na Dehleru 34, co by to nefungovalo na jakékoliv jiné lodi. Tento produkt je však patentovaný a tak bude třeba si chvilku počkat, než se na trhu objeví něco podobného nebo než váš sailmaker něco podobného ušije. To by ale potřeboval mít více informací.

Je to tedy technická novinka, kterou si nemůžete jen tak koupit, protože byste si museli napřed objednat Dehler 34. Na diagramu je vidět, jaké rychlosti větru a jaké úhly větru tato plachta svou konstrukcí vykrývá. Jde o plachtu, jejíž využitelná pozice je někde mezi genou a genakerem a která umožňuje použití ve velmi širokém spektru síly a směru větru. Výrobce tuto plachtu prezentuje jako řešení pro každou situaci. Lehký materiál, avšak těžší než genaker a lehčí než genua, zvládá úhel skutečného větru od 65 do 135 stupňů a je využitelný od rychlosti větru 5 uzlů až po 20 uzlů. Plachta vykrývá všechny kursy mezi stoupačkou a zadobokem a její materiál (CZ laminát s vlákny Twaron, Technora X-Ply) a střih vznikal v úzké spolupráci značky Elvstrøm speciálně pro tuto novou loď. Na plachetnici Dehler 34 má plachta Freeride Code na čelenu vlastní stěh s rolfokem, aby jí bylo možné uklidit, když je potřeba nasadit do akce genou. K plachtám se dodává i speciální taška, do které lze plachtu uschovat v době, kdy jí nepoužíváte.

Ve standardním provedení má Freeride Code pro Dehler 34 plochu 51,3 m2, v případě lodě v provedení Competition je plocha této plachty 57,9 m2. Ovládaná je přes otěže genakeru a druhý stěh s rolfokem je integrován do čelenu. Pro ostatní modely loděnice Hanse se plánuje nasazení podobné plachty, která však ponese název Crossover Sail. Plachta Freeride Code je k dispozici pro následující modely lodí Dehler za cenu: Dehler 34 - 4700 euro, Dehler 38 - 5890 euro, Dehler 42 - 6960 euro a Dehler 46 - 8270 euro. www.tpscentrum.cz

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

WindSense

Technické novinky | Michal Štěpán
title

Purismo E-Bike

Technické novinky | Michal Štěpán