Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Tretry dolů

Tentokrát se nebude závodit. Loděnice Italia Yachts připravila verzi Club technicky jedinečné lodě, kterou jsme testovali vloni v květnu, která vychází vstříc sportovně založeným jachtařům a nabídne více komfortu, než ryze sportovní provedení Fuoriserie.

 

Italia 9.98 Club vypadá na první pohled stejně. Na druhý pohled je však jasné, že něco se změnilo. V kokpitu jsou namísto píny dvě kormidelní kola, pevný čelen pro použití genakeru nebo Code 0 vyčnívá sebevědomě vpřed a palubu, včetně kokpitu, může pokrýt týkové dřevo, které ubere na agresivním vzhledu této sportovní lodě. Loděnice tak chce přilákat do pomyslného klubu vlastníků modelu 9.98 ty jedince, kterým imponují sportovní úspěchy tohoto modelu v posledních dvou letech ve třídě ORC. Všechny změny, které loděnice provedla, neubírají lodi nic z jejích sportovních dispozic a pro turistický jachting nabízejí více komfortu a snazší ovladatelnost. Výsledkem úprav je loď, která je vhodná jak ke klubovým regatám, tak k pobřežním turistickým plavbám nebo polykání mil při dálkových přeplavbách.

Také v interiéru byly realizovány úpravy, které přinesly více uzavíratelných úložných prostor a standardně se ve výbavě objeví lednice a dvouplotýnkový vařič. Na seznamu příplatkové výbavy je potom celá řada prvků, kterými si mohou budoucí majitelé dotvořit loď podle svých potřeb a představ.

První Italia 9.98 Club je nyní ve výrobě a tento exemplář bude spuštěn na vodu zanedlouho s příchodem nové sezony.

 

Technické údaje

Celková délka            10,30 m

Délka trupu   9,98 m

Šířka   3,54 m

Ponor  1,90 m

Suchá hmotnost        4500 kg (verze Fuoriserie)

Suchá hmotnost        4550 (verze Club)

Hlavní plachta           38 m2

Kosatka          32 m2

Spinaker         90 m2

Genaker          105 m2

GPH ORC: 625 - 630 sec/m

IRC TCC: 1,015 - 1,025

Design            Matteo Polli / Italia Yachts Design Team / KMD Design

Loděnice         Italia Yachts – Venezia

www.italiayachts.it

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

European Yacht of the Year 2017

Co se děje | Petr Láska
title

Motor Boat Awards 2017

Co se děje | Michal Štěpán