Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Štěstí přeje připraveným

K tomu, abychom prožili s lodí anebo bez lodi hezkou dovolenou bez nepříjemných překvapení, kterou si chceme bez asistence cestovních agentur a kanceláří sami postavit, potřebujeme spoustu relevantních informací. K tomu využívám už více než 20 let informací německého autoklubu ADAC.

 

Německý autoklub ADAC snad zná každý, je to jedna z největších institucí v Evropě, která vám je schopná poskytnout velmi kompetentní informace ve vztahu k jakémukoliv cestování autem. Vydává například ADAC Campingführer, kde naleznete při toulkách starým kontinentem všechny kempy se všemi údaji a kontakty tak, že jste schopni si dobře naplánovat jakoukoliv cestu. Publikuje každý rok několik skutečně nezávislých testů pneumatik a neskutečné množství dalších důležitých informací. Můžete si vedle kempování stáhnout aplikace pro lyžaře, cyklisty anebo pěší turisty. Pokud nemluvíte německy, určitě se vyplatí, abyste si při plánování cesty vzali někoho mluvícího k ruce a výsledek bude stát za to. Anebo se naučili německy J. Z informací ADAC jsem si před lety postavil cestu Skandinávií a objednal v kempech po cestě nájem obytného přívěsu nebo chatky na jednu noc, vše klaplo naprosto perfektně a informace, které jsem měl dopředu z tohoto zdroje k dispozici, byly vždy stoprocentní.

S rozvojem vodní turistiky se logicky na trhu objevil server ADAC Marinaführer, který vám před plavbou poskytne všechny důležité informace. Záměrně říkám před plavbou, protože při plavbě máte jiné prostředky k jistému a bezpečnému pohybu po vodě, třeba mapu. Před plavbou si ale můžete v klidu naplánovat jakoukoliv trasu a dozvědět se vše o přístavech, kde se hodláte zastavit. ADAC Marinaführer kooperuje na tomto projektu s Navionics a využívá jeho dat. Aniž byste si tedy museli kupovat elektronické mapy konkrétní lokality, jste schopni v on-line módu nahlídnout do všech dostupných informací o dané lokalitě. Pochopitelně nelze tento server využít k navigování, je to jen zdroj důležitých informací. Dozvíte se informace o všech evropských přístavech, včetně těch vnitrozemských na řekách a jezerech, získáte koordináty přístavu, informace o počtu míst, hloubce a maximální délce lodě, dozvíte se o aktuálním počasí v místě, nabízených službách a můžete využít telefonní kontakt na hafenmeistra, tedy správce přístavu. Nejde tedy jen o to, abyste si přes zimu v teple pokoje u počítače připravovali příští plavby, ale také na plavbě, před vyplutím můžete zjistit situaci v cílovém přístavu. Tento server má tolik dalších doplňkových funkcí, že bude jistě smysluplnější sednout si k počítači a osahat si to sám v klidu. Podrobný popis by vám stejně více nedal.

Jako aplikaci pro platformy Android nebo Apple jsem průvodce marínami od ADAC nenašel. Celkem logicky, jak by se totiž aplikace dostávala pro data od Navionics. Pokud by se k nim totiž bezplatně přes jakékoliv mobilní zařízení dostala, pak by se asi těžko prodávaly elektronické mapy pro jednotlivé plavební oblasti. www.marinafuehrer.adac.de

 

Popisky k fotografiím

ADAC_2 – Pod odkazem Häfen (Přístavy) se vám rozbalí základní nabídka všech evropských lokalit.

ADAC_3 – Pod odkazem Reviere se vám rozbalí nabídka jednotlivých jachtařských lokalit, řazená podle zemí.

ADAC_4 – Navionics vám zprostředkuje detailní plavební informace třeba o Lago di Garda...

ADAC_5 - ...nebo o Rujaně...

ADAC_6 - ...nebo o nejnavštěvovanějším Chorvatsku. Neexistuje místo, které byste na ADAC Marinaführer nenašli.

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Antifouling CopperCoat

Rádce | Viktor Brejcha
title

Opravné sady

Rádce | Viktor Brejcha