Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

U nás taký obyčaj, čo môžeš si požičaj

Nedává vždy úplně smysl, abyste si vše pořizovali. Je spousta aktivit, mezi které patří i jachting, kde je nájem dané věci na časově omezenou dobu jediným smysluplným řešením.

 

Internet v dnešní době otevírá nové možnosti. Pokud se vydáte na dovolenou do zahraničí, nemusíte se spoléhat na katalogové ceny letenek. Prostě zadáte zvolenou destinaci a vyhledáváte přes internetové srovnávací portály nejvýhodnější letenky. To samé platí o bydlení. Nemusíte nutně využít nabídky cestovek. Srovnávače jako jsou Trivago nebo Booking.com Vám nabídnou v okamžiku desítky cenových nabídek.

Proto se nemůžeme divit, že internet v tomto směru dohnal i lodní průmysl. Pokud jste již unaveni stále stejnými (a někdy i drahými) nabídkami cestovek a charterových společností, možná byste se měli začít zajímat o pronájem lodě od soukromníka.
Jedním takovým zprostředkovatelem jsou stránky „Get My Boat“. Jejich funkce je jasná – propojit majitele lodí s cestovateli. Celý proces není nijak složitý. Vyberete si oblast, kde chcete strávit dovolenou na lodi. Následně se objeví stránka, kde můžete zadat různé filtry pro vaši cestu – typ lodě, velikost, cena za pronájem, způsob užívání lodě či charakter dovolené. Na mapě se vám zobrazí dostupné možnosti a vy si jednoduše vyberete to, co vám vyhovuje. V nabídce jsou pronájmy lodí všech velikostí. Od gumových člunů po luxusně vybavené jachty. Můžete také volit mezi pronájmem lodě s nebo bez kapitána. Každá loď v nabídce má vlastní stránku, kde se následně dozvíte bližší informace (rok výroby, model, podmínky pronájmu, výši depozitu či informace o majiteli). Pokud vám daná loď vyhovujete, odešlete nezávaznou nabídku na kalkulaci ceny majiteli. Následuje proces schvalování objednávky a případné uzavření. Ohromnou výhodou těchto stránek je možnost porovnání cen. Na stránkách se totiž kromě soukromých majitelů objevují také nabídky některých charterových společností. Celá myšlenka GetMyBoat není vůbec špatná. Majitelům lodí nabízí získat z pronájmu nemalé prostředky na provoz lodě, která by jinak v daném období nebyla využitá a jachtařům naopak nabízí alternativní nabídky na plavbu. Na druhou stranu je potřeba uznat, že se jedná o zprostředkování obchodu třetí stranou, která nijak neodpovídá za kvalitu, technický stav či čistotu lodě.

GetMyBoat je svým charakterem velmi podobný Uberu. Nepředpokládáme, že se z něj stane masově využívaný systém, ale nabízí alternativu, která rozhodně najde své příznivce na obou stranách. www.getmyboat.com

 

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

NuTeak

Technické novinky | Michal Štěpán
title

Flying Phantom - CZE 78

Sport | Alan Kučera