Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Jako hodinky

Švýcarská loděnice Technohull vznikla v roce 2005 a velmi rychle se vypracovala mezi přední výrobce vysokorychlostních nafukovacích motorových člunů. Za tím úspěchem stojí jedinečná konstrukce laminátového trupu, kvalita materiálů a jejich zpracování a smysl pro detail.

 

Loděnice sama prezentuje svoje produkty jako Offshore-RIBs, u nichž se stále na prvním místě točí slova „rychlost a kvalita“. Když jsme v Düsseldorfu hovořili s majitelem této loděnice, zaznívalo slovo rychlost tak často, že jsem pochopil, že je to hlavní prodejní argument. Jakoby lodě Technohull nebyly jen loděmi, ale jakoby to bylo Porsche na vodě.

Na stánku v Düseldorfu jsme hovořili s českým potenciálním zákazníkem, který už měl možnost se na těchto lodích svézt a poslouchat jeho vyprávění o zážitcích bylo zajímavější, než poslouchat naučenou řeč majitele o jedinečnosti jeho produktů. Jeho první seznámení s těmito loděmi se odehrálo u řeckého dealera v Aténách. Foukalo přes 20 uzlů a vlnění bylo takové, že by na moře moc lidí s motorovou lodí nevyjelo. Navíc s lodí, která měla chuť demonstrovat svou rychlost. Určitě všichni znáte, co dělá motorová loď na vlnách a jak mohutné jsou nárazy trupu do vln, kdy se vám otřásají i vnitřnosti. Čím pomaleji s lodí v těchto podmínkách plujete a necháte jí, aby se zařízla do vody, tím komfortnější je plavba.

V případě lodí Technohull však toto pravidlo neplatí tak zcela. A to je ta největší deviza, kterou má výrobce při prodeji v ruce. Dotyčný český spolunávštěvník stánku Technohull vyprávěl, jak se loď i přes vlnění při vysoké rychlosti bez jakýchkoliv tvrdých rázů plynule zařezávala do vln a jak byla z pohledu směrové stability snadno ovladatelná. Takové lodě jsou určené těm, kteří se nechtějí se svým gumákem plácat kolem pronajatého apartmánu, ale chtějí rychle překonávat velké vzdálenosti. Na klidném moři dosahují všechny lodě Technohull rychlosti přes 100 km/h. Na rozvlněném moři to bude pořád ještě polovina této hodnoty. Slovo dalo slovo a majitel loděnice nám nabídl testovací jízdy.

Tak pokud se to uskuteční, určitě vám ty zážitky rádi zprostředkujeme a představíme blíže jednotlivé modely.

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Viko S26

Novinky | Petr Láska
title

Marlow Hunter 31

Představujeme | Petr Láska