Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

A skláři nebudou mít co žrát

Pronesla v Pelíškách Stella Zázvorková, když soudruzi z Polské lidové republiky vynalezli novou, plastovou, nerozbitnou skleničku. Calypso Cups 4.0 mi tuto filmovou situaci připomíná, avšak s tím rozdílem, že tento produkt je fakt na první pohled dobrý.

 

Kamarád, vystudovaný technik, si koupil na svou loď několik nových přístrojů a zaplatil za tu radost neuvěřitelnou sumu. Když potom doma přemýšlel nad tím, co ten který přístroj skutečně umí a jak jsou jeho funkce primitivní, nedokázal se smířit s částkou, kterou zaplatil. Neustále srovnával s jinými (nelodními) produkty za stejnou cenu, které na první pohled nabízejí několikanásobnou hodnotu. Na jachtařský sraz do hospody přišel s tím, že bude vyrábět přístroje na lodě. Že to musí být, co do rychlosti vydělaných peněz, ještě lepší „šolich“, než být notářem.

Rozmluvili jsme mu to hned na místě. Světový trh by s No name značkou nedobyl a na českém rybníčku se neprodá skoro nic. Potvrdili jsme jeho pravdu, že uvnitř těch zatraceně drahých zařízení není nic složitějšího, než bylo pro děti elektronické zvířátko Tamagochi a přijali všichni za své, že hodnota toho přístroje bude v jeho vodotěsném obalu, trvanlivosti a spolehlivosti. To jsme ještě netušili, že je na světě Calypso Cups 4.0.

Jde samozřejmě o zařízení, které je naprosto nevhodné pro oceánský nebo jakkoliv nadprůměrně náročnější jachting. Ale pro české vody, pro jakékoliv evropské vnitrozemské vody a pro jakoukoliv pobřežní plavbu bude však naprosto postačovat těm, kteří mají na své lodi nefunkční a nebo žádné přístroje.

Za 449 Euro si zakoupíte sadu, kterou složíte v průběhu minuty a můžete jí umístit kamkoliv na lodi, protože výrobce dodává rozdílné montážní sety. Své místo tak Calypso Cups 4.0  může nalézt jak na stěžni, tak i na relingu, zadním nebo předním koši. Celé zařízení pracuje bezdrátově na principu Bluetooth a přenáší data do okruhu 50 metrů. Veškeré údaje tak můžete sledovat kdekoliv na lodi nebo i uvnitř lodě. Zařízení také nepotřebuje žádné napájení. Dostatek energie pro provoz obstará integrovaný solární článek. Majiteli lodě pak už jen postačí, stáhnout si zdarma aplikaci pro svůj chytrý telefon (Apple nebo Android). Na displej telefonu se přenáší jak údaj o rychlosti skutečného nebo zdánlivého větru, tak i údaj o jeho směru. Aplikace funguje také jako log, zaznamenává vaší trasu se záznamem úhlu a síly větru, zobrazuje rychlost lodi a VMG, zasadí vaši loď do satelitního snímku na Google Earth s ukazatelem směru a rychlosti větru. Všechna data lze přenášet do jiných vašich zařízení pomocí GPS a nebo pokud jste pod pokrytím wifi. Web - calypsoinstruments.com