Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Mám dotaz stran té brazilské kávy ...

Doteď byli jachtaři, milovníci kávy, odkázáni při svých plavbách na rozpustnou kávu nebo na klasického „turka“, popřípadě na přístavní kavárnu. Teď to ale může být jinak, skupina londýnských inženýrů a designérů vyvinula zajímavý presovač Rok Espresso Maker.

 

Je vyroben z lehké slitiny, je lehký a jeho vzhled je jedinečný. Nemá žádný displej ani tlačítka, nepotřebuje elektrickou přípojku, nepotřebuje žádné kapsle, je ekologický. Příprava kávy s Rok Espresso Makerem je rituál, při kterém můžete sami ovlivnit teplotu vody, čas extrakce kávy i tlak vyvinutý při přípravě, což vám dává možnost připravit kávu přesně podle vaší chuti. S Rok Espresso Maker můžete experimentovat a vychutnat si tak zážitek nejen z pití kávy, ale i z její přípravy.

Je to velice jednoduché, nasypete a utlačíte čerstvě namletou kávu do portafiltru, horkou vodu nalejete do průhledného pístu nahoře na presovači, zdvihnete obě ramena a pomalu silou je stlačíte dolů. Podle toho, jaký použijete nástavec vám káva nateče buď do jednoho nebo dvou šálků Double espresso nebo singl espreso.

Výborná chuť záleží i na kvalitě namletí. Proto se doporučuje si pořídit i ROK GRINDER, manuální mlýnek na kávu s možností nastavení jemnosti mletí přesně podle vaší chuti. S ním namelete jednu nebo dvě porce kávy dříve, než se vám na vařiči začne vařit voda.

Dalším příslušenstvím, které se vám může hodit, je ruční šlehač mléka pro ty, kteří mají rádi latte nebo cappuccino. Kávovar Rok Espresso Maker si můžete vybrat ve čtyřech barevných provedeních - stříbrná, červená, černá a měděná.

Až si v některém přístavu začnete připravovat kávu přímo v kokpitu své lodě, určitě s kávovarem Rok Espresso Maker vzbudíte zaslouženou pozornost posádek okolních lodí. Pravděpodobně je budete muset pozvat na kávu, ale to za nová přátelství stojí. 

 

Rok Espresso Maker KIT obsahuje :

Presovač Rok espresso maker s portafiltrem, včetně páky s výměnným sítkem

Nerezový šlehač na mléko

Odměrku a zároveň pěchovač na single a doubleespresso

Rozdvojku na přípravu dvou káv

Stylový plechový obal na uskladnění nebo přepravu

Návod

Záruku na 10 let

 

Pokud se vám kávovar Rok Espresso Maker líbí, můžete si ho koupit na stránkách www.rokespresso.cz, pokud při objednávce uvedete heslo „My Boat“ dostanete 5% slevu.

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Varta Slim Power Bank 12000 mAh

Technické novinky | Michal Štěpán
title

NuTeak

Technické novinky | Michal Štěpán