Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

V Praze i na Slapech se v sezoně 2017 popluje pomaleji

Po posledních zkušenostech v loňské sezoně, kdy byla legislativa k omezením plavby až příliš liberální, se vrátil ke slovu zdravý rozum a rychlost plavby na nejdiskutovanějších úsecích vodních cest byla opět omezená.

 

Od 14. 4. dojde k obnovení výtlačného režimu plavby na území hlavního města Prahy od plavební komory Štvanice (ř. km 50,83) proti proudu Železničního mostu na Výtoni (ř. km 55,35), včetně zdrže Staroměstského jezu a dále úseku od Císařské louky (ř. km 56,55 pod stadionem vodních sportů) po Barrandovský most (ř. km 56,55).

V letních měsících dojde k zavedení výtlačného režimu plavby na vodní nádrži Slapy v úseku od nové Rabyně (ř. km 94,00) po Měřín (Hrdlička – ř. km 98,00) a v úseku od silničního mostu na ř. km 100,50 po Mastník (ř. km 105,00).

A dále zavedení výtlačného režimu plavby na vodní ploše Velké Žernoseky včetně přilehlého spojovacího kanálu s Labem (v tomto úseku byla dosud pouze omezená rychlost plavby). Budou obnoveny vymezené prostory pro koupání, kam nesmí vyplouvat plavidla, v rozsahu jako v loňském roce na nádržích Slapy, Orlík, Brněnská přehrada a Vranov. K novému vymezení prostorů pro koupání dojde na nádržích Těrlicko, Žermanice a Dalešice.

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Ocenění Nexus Revo 870

Co se děje | Pavel Rauner
title

APL – tisková zpráva

Co se děje | Petr Láska