Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Něco pro fajnšmekry

Po deseti letech praxe v projektování a stavbě klasických jachet založil v roce 1993 světově uznávaný designer Sean McMillan loděnici Spirit Yachts. Sám zkušený jachtař na klasických lodích dobře věděl, co současná klientela žádá.

 

Všechny modely loděnice Spirit Yachts jsou kombinací klasického designu s nejmodernějšími technologiemi, tedy kombinací toho, co současný moderní zákazník očekává. Ruční práce s velmi kvalitními materiály vyvolává vzpomínky na lodě minulého století. Jejich plavební vlastnosti, úroveň bezpečí, robustnost, výkonnost a ovladatelnost potom reflektují nejvyšší nároky dneška. Dřevěná konstrukce lodí je kombinována se současnými extrémně lehkými a pevnými materiály, aby bylo dosaženo vysoké životnosti, spolehlivosti a výkonu lodí. Asi nejznámější lodí této loděnice je ikonický model 54, na němž připlul Daniel Craig jako James Bond do Benátek v epizodě Casino Royale. Loděnice Spirit má dnes téměř 25 let zkušeností se stavbou moderních lodí klasických tvarů. Posledním přírůstkem do nabídky modelů je plachetnice Spirit 47 CR, která byla letos nominována na Evropskou jachtu roku 2017.

Základním stavebním materiálem pro Spirit 47 CR je vedle masivního dřeva také laminát a celá loď může být ve velmi širokém spektru finalizována podle konkrétních potřeb a plánů zákazníka. CEO a zakladatel loděnice, Sean McMillan říká: „Dlouhodobě sledujeme vzrůstající zájem potenciálních zákazníků o jedinečnou dovolenou, resp. čas strávený na palubě lodi zejména ve Středozemním moři a nebo v Karibiku. Právě Spirit 47 CR vychází naprosto vstříc takto orientované klientele a při prvním představení této lodi veřejnosti jsme se setkali s velmi pozitivní odezvou na straně potenciálních zákazníků. Od té doby se Spirit 47 CR dočkal celé řady dalších uznání a prestižních ocenění od různých odborníků po celém světě.“

Tvar trupu byl vytvořen tak, aby více než výkonnostním požadavkům vycházel vstříc očekávání od klasického cruiseru, přesto mu nechybí ambice, aby se úspěšně zúčastnil regat v kategorie Spirit of Tradition. Spirit 47 CR v sobě spojuje krásu, dobový styling, výkon a nový standard využití vnitřního prostoru. Vše potom umocňuje široké užití dřeva, které ve své přírodní podobě působí v interiéru velmi útulně.

Elegantní majitelská kajuta se nachází v přídi a dominují jí velké dvoulůžko, velké množství praktických úložných prostor a vlastní velkoryse pojatá toaleta s přirozenou ventilací oknem ve stropě. Pro hosty je určená kajuta v zádi, jejíž dvoulůžko také nenechá žádné představy otevřené. Také hosté mají k dispozici vlastní sociální zařízení se sprchou a s dostatečnou přirozenou ventilací stropní luknou. Asi největší dojem zanechá pohled do salonu, kde je jídelní stůl pro šest osob a na pravoboku pohodlná sofa na relaxaci. Kuchyně se svým rozměrem a vybavení umožní připravit jak luxusní večeři pro šest osob o třech chodech, tak i skromné občerstvení pro romantickou dvojici na palubě. V kuchyni je zabudovaná dopředu se otevírající lednice o objemu 100 litrů a plynový tříplotýnkový vařič s grilem a horkovzdušnou troubou a celá řada praktických úložných prostor pro nádobí a vše potřebné pro vaření. Na pravoboku je také rozměrný navigační stolek s množstvím úložných prostor pro různé almanachy, piloty a mapy a u něj klasická hundkoje, kde si může skiper odpočinout.

Také kokpit nabízí dostatek prostoru jak pro pouhé posezení, tak i pro večeři a nebo pouhé slunění. Malé elegantní zrcadlo zádě skrývá výklopnou koupací plošinu s nerezovým koupacím žebříkem.

S takeláží z uhlíkových kompozitů je Spirit 47 CR velmi dobře vybaven, aby podal výkony, které překonají očekávání. Kormidelní kolo o průměru 42 palců je z mahagonu a nerezové oceli, vybavené utahovací brzdou. Přístrojové vybavení každé lodě je individuální, podle potřeb a přání zákazníka. Kotva a elektrický kotevní vrátek dodává Lewmar a celý kotevní systém se ovládá na dálku od kormidla. Současná modelová řada Cruising tak nyní sestává z modelů 47 CR, 55 CR a 65 CR.

 

Technické údaje

Celková délka            14,30 m

Délka na vodorysce   10,30 m

Šířka   3,60 m

Ponor  2,00 m

Suchá hmotnost        8 200 kg

Nádrž na vodu           400 l

Nádrž na palivo         270 l

Motor  Yanmar 3JH5E 39 k

www.spirityachts.com

 

 

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Viko S30

Představujeme | Petr Láska
title

Lagoon 450F a 450S

Představujeme | Petr Láska