Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Novinka z Milána

Italská loděnice Rossoragno je nováčkem na trhu a představila svou první loď, která překvapuje jak svou všestranností, tak i cenou.

 

Základní filozofií značky bylo v případě RR28 přivést na svět malou loď s překvapivě velkou užitnou hodnotou. Cílem bylo přivést na svět na základech sportovního rychlého trupu pohodlnou cestovní loď. Sportovní dispozice trupu určuje nejen jeho tvar, ale především také jeho konstrukce. Trup s palubou a integrovaný čelen vznikají v loděnici Zuanelli u Lago di Garda a jsou sendvičové konstrukce s pěnovým jádrem a laminací epoxidové pryskyřice vakuovou infuzí. Lehká konstrukce trupu pomáhá jeho vztlaku. V nabídce jsou dvě verze, první s pevným T-kýlem a druhá s vyklápěcím kýlem. Obě varianty mohou být podle přání zákazníka vybavené jak jedním kormidelním listem, tak i dvojicí kormidelních listů. S šířkou 2,54 metru a suchou hmotností 2650 kg představuje RR28 turistickou loď, kterou ještě lze přepravovat na přívěsu. V případě verze se sklopným kýlem lze také následně zvednout kormidelní listy a je snadné loď naplavit na přívěs.

Také takeláž se přizpůsobuje potřebám zákazníků. Kdo hledá vyloženě sportovní náčiní, ten může za příplatek získat vyšší takeláž z uhlíkových kompozitů a také paket Performance, který mimo jiné obsahuje výkonné sportovní plachty s hlavní plachtou square top a genakerem. Standardní plachty z Dakronu nese standardní hliníková takeláž.

Vnitřní vybavení a layout vyloženě sleduje zájmy po turistickém jachtingu, nabízí dvojici dvoulůžek, uzavřené sociální zařízení a kuchyňku. Na celkové délce pouhých 8,6 metru nabízí vše, co potřebuje rodina pro turistický jachting a delší pobyt na palubě. RR28 pohání vestavěný motor Lombardini o největším výkonu 12, resp. podle přání zákazníka 20 koní. V nabídce loděnice je také elektropohon.

Italská loděnice Rossoragno přivedla na svět velmi ambiciózní projekt, nejen svou cenou 98 770 euro, včetně DPH, která zahrnuje jak oplachtění, tak i vestavěný motor.

 

 

Technické údaje

Celková délka (vč. čelenu a kormidel)        9,96 m

Délka trupu   8,60 m

Délka na vodorysce   8,14 m

Šířka   2,54 m

Ponor (pevný kýl)     1,80 m

Ponor (sklopný kýl)  0,92-2,16 m

Suchá hmotnost        2650 kg

Motor  Lombardini 12/20 k

Hlavní plachta standard/topsquare           25,1/32,5 m2

Genua 16,8 m2

Genaker          54,3 m2

Konstrukce    Paolo Partinari

Kategorie plavby CE B4/C6

Cena   98 770 euro vč. DPH

www.rossoragno.com

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

C-Yacht 47ac & 42ac

Novinky | Michal Štěpán
title

Spirit 47 CR

Představujeme | Petr Láska