Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Eurocup v Hyeres skončil

V Hyeres v neděli 30. 4. skončil finálovými jízdami světový pohár olympijských tříd. Jediným českým závodníkem, který ve Francii startoval, byl Ondřej Teplý ve třídě Finn.

 

Bohužel musel závod předčasně ukončit. „Chytly mě záda, byl jsem před světovým pohárem na tréninku v Marseille a už tam jsem to trochu cítil a v závodě jsem o nich prostě pořád věděl. Poslední den, kdy jsem závodil, se to už nedalo vydržet, tak jsme se rozhodli, že to nemá cenu se trápit vzhledem k mistrovství Evropy, které začíná za týden (jede se od 5. do 13. května v Marseille). Odjel jsem tedy domů s cílem se dát do pořádku a být fit na mistrovství Evropy,“ vysvětlil Ondra.

Ve třídě Finn vyhrál Turek Alican Kaynar před Holanďanem Nicholasem Heinerem a Francouzem Jonathanem Lobertem. Může nás ale těšit trenérský úspěch Jakuba Kozelského, manžela úspěšné olympioničky Veroniky Fenclové Kozelské, který nyní trénuje v zahraničí. Jeho belgické svěřenkyně, závodící ve třídě Laser Radial, v Hyeres zářily. Evi van Acker závod vyhrála a Emma Plasschaert skončila po vítězství ve finálové jízdě celkově devátá.

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Solo Concarneau

Sport | Michal Štěpán
title

Anička Teubnerová

Sport | Petr Láska