Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Eurocup v Hyéres a Torbole Europe Meeting

Lasery v Hyeres

Reprezentační tým mladých Laseristů se na začátku dubna zúčastnil Eurocupu v Hyeres. Nejlépe si vedla Lucie Keblová, která skončila ve třídě Laser 4,7 na 52. místě ze 159 lodí a jako osmá dívka.

 

Dále zajel solidní výsledek Ben Přikryl na Radialu a také Jiří Halouzka na Standardu, který se blýskl osmým místem v poslední rozjížďce. Pro ostatní byl závod velkou zkušeností a každý zaznamenal dílčí malé úspěchy v rozjížďkách. „Po dvou dnech a třech rozjížďkách jsem byla na 21. místě a nemohla jsem věřit svým očím. Po dalším dnu jsem se sice s diskvalifikací na černou vlajku propadla, ale pořád jsem zůstala ve zlaté skupině, z čehož jsem měla radost. Výsledek je na to, kolik mám na Laseru celkově naježděno, dobrý,“ uvedla Lucie Keblová. A co čekalo tým dál? Výprava Laseristů 4,7 ve složení Víťa Moučka, Zosia Burska, Lucie Keblová a Bára Koštálová s trenéry Michalem Smolařem s Johanou Rozlivkovou mířili na jih do španělského Los Alcazares na mistrovství Evropy. Ostatní jeli na sever Itálie na Lago di Garda, kde je čekala Easter Regatta.

 

Výsledky

Třída Laser 4,7 (159 lodí) 

 1. Andrea Crisi ITA
 2. Felix Baudet SUI
 3. Matisse Pacaud FRA

.....
52. Lucie Keblová CZE
102. Zosia Burska CZE
126. Bára Košťálová CZE

Laser Radial (233 lodí)

 1. Marie Barrue FRA
 2. Maud Jayet SUI
 3. Hannah Anderssohn BEL
  .....
 4. Benjamin Prřikryl CZE
  211. Martin KmentaCZE
  220. Zdeněk DybalCZE

Laser Standard (94 lodí) 

 1. Jean Baptiste Bernaz FRA
 2. Eliot Merceron FRA

.....

 1. Jiří Halouzka CZE

 

 

Torbole Europe Meeting

Ve dnech 8.–10. 4. se na jezeře Lago di Garda uskutečnil tradiční jachtařský závod lodní třídy Evropa. Českou republiku reprezentovalo šest posádek. Celkem 123 lodí z deseti zemí odjelo všech devět naplánovaných rozjížděk (tři denně) v obvyklém termickém větru 7–12 m/s. Z českých závodníků se nejvíce dařilo Štěpánu Sivému, po celou dobu regaty se pohyboval v blízkosti medailových pozic a celkově skončil na šestém místě.

 

Výsledky  

Třída Evropa (126 lodí)

 1. Lars Brodtkorb NOR
 2. Anna Livbjerg DEN
 3. Emil Munch DEN

.....

 1. Štěpán Sivý CZE
 2. Petra Ondíková CZE
 3. Jakub Kršňák CZE
 4. Richard Kafka CZE
 5. Tereza Kováčová CZE
 6. Adam Plodek CZE

 

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Toušeňský pohár

Sport | Michal Štěpán
title

Optimisty na Máchově jezeře

Sport | Michal Štěpán