Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Lago di Garda a Medemblik

Vítězství na Gardě

Plzeňská posádka Jakub Dobrý – Tereza Dobrá vyhrála letošní první závod Evropského poháru.

 

Závodilo se od 13. do 15. dubna v Gargnanu na Lago di Garda za krásného počasí s teplotou až 24 stupňů Celsia a odpoledním větru o síle 4–6 m/s. Ačkoli naše nejlepší posádka vedla od prvního dne, rozhodovalo se až poslední rozjížďce. Dotírala na ně docela úspěšně nadějná italská posádka, která nakonec skončila druhá. Na 17. místě skončila další česká posádka Jakub Václavík – Štěpán Sedlák a na 18. místě Jan Gebhart – Tereza Klimešová. Český tým na Gardě trénoval Roman Babický. Další závod Evropského poháru se pojede poslední víkend v dubnu v nizozemském Medembliku.

Výsledky Lago di Garda:

Třída RS Feva (29 lodí)

 1. Jakub Dobrý – Tereza Dobrá CZE
 2. Francesco Ferri – Nicola Bolognini ITA
 3. Nicolo Forasacco – Stefano Drago ITA

.....

 1. Jakub Václavík – Štěpán Sedlák CZE
 2. Jan Gebhart – Tereza Klimešová CZE

 

Další vítězství pro plzeňskou posádku zřídy RS Feva

Druhý závod Evropského poháru lodní třídy RS Feva se konal o posledním dubnovém víkendu v holandském Medembliku. Čeští závodníci vyrazili s třídovým trenérem již o dva dny dříve, aby potrénovali jak na tento závod, tak na nadcházející mistrovství světa, které se zde uskuteční v červenci. Po oba dva dny tréninku foukal čerstvý severozápadní vítr a naše posádky tak trénovaly převážně rychlost na nepříjemných vlnách.

Víkendového závodu United 4 Regatta se zúčastnilo více než 450 lodí různých tříd od Optimistů až po 49er. V sobotu se začalo jezdit až odpoledne a podařilo se odjet 3 rozjížďky. Na břeh se závodníci vrátili až před osmou. Hned v první rozjížďce se na návětrné bójce objevily na prvních třech místech české lodě. Hezký pohled. Nejlépe si nakonec tento den vedla posádka Petr Dobrý – Tereza Dobrá, která si dojezdy 1,1,4 vytvořila velký bodový náskok. Dařilo se i dalším českým závodníkům, převážně mladé nadějné posádce Petr Tupý – Dan Viščor, která se držela na nadějném 7. místě.

V neděli se vítr otočil z východu a zesílil na 8–10 m/s. Dostavily se také krátké, ale vysoké vlny, typické pro tuto lokalitu. Všechny naše posádky se s tím popraly celkem statečně. Byla to pro ně cenná zkušenost.

Petr Tupý a Dan Viščor jezdili v těchto podmínkách skvěle, bohužel pomalejší zaďáky a horší manévry odsouvaly posádku z medailových pozic. Posádka Petr Dobrý – Tereza Dobrá začala tento den skvěle – 2. místem. Bohužel v další rozjížďce se převrátila těsně před cílem a tím pádem ztratila koncentraci i v následující rozjížďce. Do posledního startu dne tak vstupovaly čtyři lodě na shodu nebo s rozdílem bodu. Byly to nervy až do cíle. Naší sourozenecké posádce se podařilo předjet anglické soupeře až těsně před cílem a tím pádem vyhrát i druhý závod Evropského poháru v této sezoně.

 

Výsledky Medemblik

Třída RS Feva (30 lodí)

 1. CZE 5707 Jakub Dobrý, Tereza Dobrá
 2. GBR 5626 Sophie Johnson, Niamh Davis           
 3. SWE 3832 Oscar Andersson, Amanda Ljunggren

 

 1. CZE 5344 Petr Tupý, Dan Viščor          
 2. CZE 4056 Jiři Smrčka, Lukáš Košata
 3. CZE 4415 Jakub Nejezchleba, Monika Křenková
 4. CZE 5699 Tereza Klimešová, Jan Gebhart
 5. CZE 534 Anna Justová, Nela Viščorová

 

 

 

 

 

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Easter Regatta, Lago di Garda

Sport | Michal Štěpán
title

Hyéres a Torbole

Sport | Michal Štěpán