Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Osmý ročník

Vloni jsme se poprvé zúčastnili na této jedinečné výstavě na severu Německa. Teplé počasí konce května již předznamenává příchod nové jachtařské sezony a v tomto duchu je velmi příjemné strávit víkend mezi loděmi na vodě.

 

Výstava také nese název 8th In Water Boatshow Neustadt in Holstein a letos se koná od 26. do 28. Května. Kdo má rád sever Evropy a naopak ten, kdo vůbec nezná sever Evropy, ocení kromě výstavy samotné přímořskou krajinu, kvalitní ubytování a místní restaurace s širokou nabídkou mořských plodů za přijatelnou cenu. Tak bych totiž charakterizoval své dojmy z loňské účasti na této výstavě.

Dalším velmi zajímavým poznatkem bylo, jak vnímají jednotlivé loděnice bonitu návštěvníků této výstavy. Nechyběl zde žádný z německých, holandských a nebo skandinávských výrobců drahých lodí, například jen Halberg-Rassy zde vystavoval kompletní modelovou nabídku, včetně vlajkové lodi 64. Kdyby zde ten potenciál prodeje neviděl, tak by nikdy do své prezentace tolik neinvestoval. Spatřit zde můžete produkty malých loděnic, které přivádějí ročně na svět lodě v jednotkách kusů a samozřejmě také produkty masově vyrábějících loděnic, které najedete na každé výstavě. Celé nábřeží přístavu pak lemují stánky prodejců veškerého lodního vybavení, doplňků a lodní módy. Z loňska mohu potvrdit, že se tu v neděli odpoledne před ukončením výstavy dobře nakupovalo. Vystavovatelům se patrně nechtělo vézt zpět neprodané zboží a tak nabídli zajímavé slevy.

Pokud si naleznete na internetu ubytování blízko centra, pak byste nejen neměli vynechat večeři v Klüvers Brauhaus na nábřeží městského přístavu, ale také odsud celý den po dobu konání výstavy jezdí vodní bezplatné taxi, které vás odveze do přístavu přímo na výstavu. Nemusíte tak řešit dopravu a parkování od hotelu na výstavu a zpět a vše zvládnete pěšky, což je velmi příjemné.

Kromě komerčních produktů se na výstavě prezentuje záchranářská a policejní technika. Pokud chcete vědět, jak se cítí záchranáři, můžete si naprosto zdarma prohlédnout dvě záchranářské lodě „Hans Hackmack“ a „Henrich Wuppesahl“ a vyplout s nimi na krátkou seznamovací plavbu. Stejně tak bude k dispozici k prohlídce policejní loď pobřežní stráže „BP63 Altmark“.

Novinkou letošního ročníku je lodní bleší trh, kde lze koupit leccos z toho, co jiné nepotřebují. Pokud byste chtěli na výstavě sami něco takového prodat, pak postačí zaregistrovat se u organizátora výstavy (kontakty naleznete na webu). Na stránce obs.hanseboot.de pak bude k dispozici s fotografiemi, videem a stručným popisem kompletní přehled všech vystavených exponátů a z tohoto míst budete mít také možnost kontaktovat on-line každého z vystavovatelů, pokud vás jeho produkty zaujaly. www.hanseboot-ancora.de

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Panerai Classic Yacht Challenge 2017

Co se děje | Petr Láska
title

Breedendam MTB fourzero

Představujeme | Petr Láska