Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Nejvíce očekávané

Loděnice Lagoon Catamarans připravila na letošní podzim hned dvě novinky, Které s sebou přinášejí nový design, ukazující na další směr vývoje ostatních modelů této loděnice.

 

V kategorii 40stopých lodí má loděnice Lagoon vlastní interní tlačenici, která vychází z neobyčejné obliby některých modelů. Přirozeně se tak v zájmu obchodu stalo, že některé modely nebyly pro velký zájem zákazníků nahrazeny novou generací, ale nová generace vznikla paralelně vedle stávajícího modelu. Kategorie 40stopých lodí tak dnes v případě loděnice Lagoon čítá 4 modely, nesmrtelný 380, 39, 400 a nejmladší z této čtveřice 42. Rozdíly mezi nimi nejsou ani tak ve velikosti, jako v generační estetice, technologii a nautické architektuře.

Lagoon 40

Na podzim má tedy přijít Lagoon 40 a podle sdělení výrobce by měl nahradit modely 39 a 400, z jejichž konstrukce si vezme to nejlepší, co zabalí do zcela nového kabátu. Typickými konstrukčními prvky bude pro dosažení vyššího výkonu dozadu posazený stěžeň. Pro snazší ovladatelnost loď dostane standardně samopřehazovací kosatku. Pojetí kokpitu v podstatě kopíruje velmi úspěšný model 42, stejně tak jako ztvárnění interiéru od Nauta Design. Lagoon 40 bude k dispozici v tří- a čtyřkajutové konfiguraci.

 

Lagoon 50

Druhá letošní novinky nenahradí žádný z existujících modelů, ale vyplní mezeru v nabídce mezi modely 450 a 52 a bude lákavou nabídkou pro jachtaře, kteří hledají moderně pojatou loď. Také model Lagoon 50 bude mít podobnou konstrukci takeláže s dozadu posazeným stěžněm a samopřehazovací kosatkou pro snadné ovládání. Jeho největší předností samozřejmě bude vnitřní uspořádání a velkorysá nabídka prostoru. Lagoon 50 bude k dispozici v provedení se třemi, čtyřmi a nebo šesti kajutami.

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Amel 50

Novinky | Petr Láska
title

Sealine C430

Novinky | Michal Štěpán