Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Sportovnější bratr

Loděnice Bavaria Yachts úspěšně uvedla v roce 2016 na trh model R40 Fly a nenechala nikoho dlouho čekat, aby hned na úvod roku 2017 představila v Düsseldorfu model Coupé. Při té příležitosti vedení loděnice oznámilo, že na podzim představí veřejnosti zatím historicky největší motorovou loď značky, Bavaria R55.

 

Světovou premiéru si tedy v Düsseldorfu odbyl model Bavaria R40 Coupé, který sice připraví své majitele o jeden „štok“, ale zato nabídne výrazně vyváženější a sportovnější tvary. Flybridge je nejen další prostor k užívaní lodě, ale je také otázkou chuti a estetického cítění každého jedince, zda toto vnímá jako přidanou hodnotu. Toto je velmi individuální a nepřísluší mi, abych v tomto ohledu cokoliv hodnotil. Mohu pouze při pohledu na tuto loď konstatovat, že její proporce boků, nástavby a prosklených ploch jsou vyvážené a designérsky velmi čisté.

Bavaria R40 se může pochlubit nejen elegantním designem, ale také osvědčeným tvarem trupu, který umožňuje s motorizací o výkonu 720 koní nejen dosažení vysokých rychlostí, ale také stabilní a bezpečné chování lodi. Dvojice R40 Fly a Coupé jsou první dva kroky zcela nové generace motorových lodí Bavaria. Střecha nad salonem a nad kokpitem je ze speciálních plastů a oba díly jsou elektricky posuvné tak, že celý interiér lodě můžou zalít sluneční paprsky. Interiér lodě pak nabídne posádce skutečný luxus. Nejen použitím skutečného dřeva, ale především jeho pečlivým zpracováním a neobvyklým využitím vnitřního prostoru v případě obou kajut a designérsky zajímavě pojatých koupelen. Obvykle je hned na první pohled patrné, která z kajut je majitelská a která je určená pro hosty. V případě R40 Coupé není toto rozhodování tak jednoznačné a budou rozhodovat momentální pocity každého jednotlivce, kterou kajutu si zvolí za svůj domov.

 

Technické údaje

Celková délka (vč. koupací plošiny)          12,65 m

Délka trupu   11,61 m

Šířka   3,99 m

Výška nad hladinou (bez antén a radarového oblouku)           3,45 m

Ponor 0,73 – 1,06 m

Suchá hmotnost       9 300 kg

Nádrž na palivo        900 l

Nádrž na vodu          348 l

Počet osob (CE B)    12

Kajuty            2

Koupelny       2

Počet lůžek    4/6

Výška v kajutách      1,95 m

Motory (standard)   2x Volvo Penta D6-330 EVC

Motory (za příplatek)          2x Volvo Penta D6-370 EVC

Cena bez DPH           295 100 euro

www.bavariayachts.com

 

 

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Lagoon 40 a Lagoon 50

Novinky | Petr Láska
title

Amel 50

Novinky | Petr Láska