Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Jarní premiéra na Rozkoši

Třída Optimist měla letošní první závod Poháru ČR na Rozkoši od 29. 4. do 1. 5. Na startu se sešlo 64 lodí.

 

Podařilo se uskutečnit všech plánovaných osm rozjížděk navzdory tomu, že se v sobotu nezávodilo. Odpoledne děti sice vyjely na vodu, ale po jenom nepovedeném pokusu o rozjížďku vítr opět zcela utichl. Také v neděli se čekalo až do odpoledne, kdy konečně naskočil očekávaný východní vítr, který postupně zesiloval. Do večera se stihly ujet čtyři pěkné rozjížďky. V pondělí foukalo už od rána, takže děti dokončily zbylé čtyři rozjížďky. Suverénně zvítězil Lukáš Wehrenberg z Yacht Clubu Kladno před Michalem Krsičkou z Yacht Clubu CERE a Klárou Himmelovou z Yacht Clubu Nechranice, která byla zároveň i první dívka. Prvním mladším žákem byl na 6. místě Tibor Nevelöš z Yacht Clubu SK Štětí, první mladší žákyní byla Kristýna Chalupníková z TJ Rapid Brno na 20. místě.

JURY měla k dispozici zbrusu nový Zodiac Pro Open, ideální člun na pořádání závodů či pro trenéry, který ČSJ zapůjčila firma MARINE.

 

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Flying Phantom - CZE 78

Sport | Alan Kučera
title

Mistrovství Švýcarska třídy Fireball

Sport | Michal Štěpán