Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Mistrovství Evropy v Marseille

V týdnu od 8. do 13. května se v Marseille konaly hned dvě mistrovství Evropy – závodily zde třídy Finn a RS:X. V obou jsme měli svého zástupce.

 

Po většinu týdne vál silný mistral, který občas vystřídal slabší vítr. S náročnými podmínkami si ve třídě Finn nejlépe poradili britští jachtaři, když Ed Wright a Ben Cornish vybojovali stříbro a bronz, zlato přidal Henry Wetherell mezi juniory. Celkovým vítězem se stal Francouz Jonathan Lobert. Druhé místo mezi juniory obsadil Rus Arkadiy Kistanov a třetí Oskari Muhonen z Finska. Obhájce juniorského titulu Ondřej Teplý skončil letos pátý a celkově na 21. místě.

„Byl to těžký závod s hodně složitými podmínkami a silným větrem. Většinu rozjížděk jsme odjezdili v silném větru, vanoucím ze břehu, což bylo takticky velmi komplikované, ale přesně tak by to mohlo vypadat příští rok na první olympijské kvalifikaci v dánském Aarhusu, takže na těchto podmínkách budu muset ještě pracovat. Závod jsem začal dost špatně a postupně se probojovával dopředu. Po světovém poháru, který se jel v Hyeres, jsem měl strach, že budu mít opět problém se zády, ale vydrželo to bez bolesti až do konce a mám z toho dobrý pocit,“ hodnotil Ondra. „Teď mě čeká menší jachtařská pauzička, ve které se chci dostat hlavně fyzicky do formy. Dalším závodem bude Kieler Woche v červnu a pak Test Event v srpnu v Aarhusu,“ plánuje dále.

Třídu RS:X opanoval také domácí závodník Louis Giard. Druhý byl Řek Byron Kokkalanis a třetí Ital Mattia Camboni. Karel Lavický se sice blýskl jedním 10. místem v rozjížďce, ale celkově mu patřila až 73. pozice.

 

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

M.B. Keramika Pálavská regata

Sport | Michal Štěpán
title

Česká jachtařská liga

Sport | Barbora Tuzarová