Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Vidět a být viděn

Nomad je přenosné navigační zařízení s funkcí AIS, které uvedla na trh společnost Digital Yacht. Zařízení je vytvořené hlavně pro rekreační jachtaře, ale svou funkcionalitou plně uspokojí i profesionální námořníky.

 

Nomad, který nabízí plnou funkcionalitu AIS, disponuje vysílačem s bezdrátovou a USB konektivitou pro všechna mobilní zařízení a počítače. Vše v kompaktní přenosné formě.

Toto řešení vychází vstříc všem jachtařům, kteří preferují přenosné sofistikované navigační zařízení s funkcí AIS (systém automatické identifikace) a GPS, které lze navíc propojit s tablety, chytrými telefony nebo počítači. Vhodnost zařízení ocení nejen charteroví skipeři a profesionální námořníci, tak i nájemní skipeři, piloti a nebo majitelé soukromých jachet, kteří k získání této praktické funkcionality nemusí nic na pevno instalovat na loď. Nejenže mohou přenášet zařízení z lodě na loď, ale ušetří především za složitou instalaci do pevného systému lodě. Systém umožňuje použití oblíbené mapové aplikace s reálným určením pozice GPS na iPadu nebo v jiných tabletech, které současně zobrazují funkce AIS. Plnohodnotný transponder třídy B nejen přijímá informace o pozicích jiných lodí, ale aktivně vysílá informace o pozici vaší vlastní lodě. Standardní Wi-Fi a USB rozhraní umožňuje využít velmi široké spektrum navigačních a mapových aplikací, jak těch, které lze stáhnout zdarma, tak těch prémiových, které jsou zpoplatněné. Systém Nomad je kompatibilní se operačními systémy iOS a Android, stejně tak v případě počítačů s platformami PC a Mac. Wi-Fi rozhraní umožňuje připojit současně až 7 mobilních zařízení.

Nomad je napájen přes USB jakýmkoliv zdrojem energie, které disponuje stejným rozhraním. V levnějším provedení může být napájen trojící běžně prodejných baterií, nebo z počítače přes USB a nebo přes USB adaptér v běžné 12V zásuvce na cigaretový zapalovač. Nomad má zabudovanou jednotku GPS a je dodáván s 25 centimetrů dlouhou externí anténou. Anténu Nomada lze také připojit na jakoukoliv VHF anténu.

Nomad je nyní k dostání v Evropě za cenu £475/€595/$659.95. Více informací lze nalézt na webu www.digitalyachtamerica.com nebo je možné si stáhnout plnou demo verzi.

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Mistrovství Evropy Finn a RS:X

Sport | Michal Štěpán
title

M.B. Keramika Pálavská regata

Sport | Michal Štěpán