Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Vážení přátelé vody,

zde je odkaz na rozhodnutí Ústavního soudu:

 http://www.usoud.cz/aktualne/ustavni-soud-zrusil-obecne-zavaznou-vyhlasku-statutarniho-mesta-brna-o-regulaci-plavby-pla/

ohledně rekreační plavby na Brněnské přehradě. Po několika letech došlo k průlomu a plavba zde je povolena. Tak, jak je ve vyhlášce MD 46/2015, tj. po celé přehradě, s malým motorem do 10 kW a ve výtlaku.

Pro vysvětlenou – rekreační plavba s malými čluny zde byla zakázána od komunistické normalizace od roku 1976 až do roku 2015, kdy Ministerstvo dopravy připravilo zmiňovanou vyhlášku 46. Ale přesto, že zákonem o vodách a touto vyhláškou byla přehrada zařazena do seznamu, kde se dá plout s malým motorem, se tak nestalo. Zastupitelé města Brna udělali svoji městskou vyhlášku, kde tuto rekreační plavbu znovu zakázali. Ministerstvo dopravy a SPS na to podaly stížnost, která se po dlouhém sporu nakonec dostala přes Ministerstvo vnitra až k Ústavnímu soudu. A ten nyní rozhodl. Na toto rozhodnutí se nedá odvolat.

Jsme rádi, že se alespoň částečně otevře další vodní plocha. A věřím, že se totéž povede i na Vranově, kde se stále bojuje. APL podporuje rozumné otevření vodních ploch pro rekreační plavbu všemi silami.

 

Pěkný den

Ing. Petr Novotný

předseda představenstva

APL – Asociace lodního průmyslu z.s.

www.aplcz.cz, petr.novotny@aplcz.cz

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Bavaria Open Days 2017

Co se děje | Petr Láska
title

Plavební komora Hněvkovice

Co se děje | Pavel Rauner