Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Bluepeace

Dříve bylo zvykem používat pro projekty, které byly extrémně příznivé životnímu prostředí, zelenou barvu. Pak někdo, aby se odlišil a jeho aktivity byly ještě více viditelné, přišel s modrou. Určitě to ale nebyli výrobci lodí. Ti tu modrou jen převzali, což má s ohledem na jejich produkty logiku.

 

Na výstavě Boot Düsseldorf 2017 si mohli návštěvníci připravované projekty, včetně Bavarie E34, prohlédnout se speciálními brýlemi jako virtuální realitu. Nyní v červnu bude na vodu spuštěna loď s trupem číslo 1, aby absolvovala první plavební testy. Následně na to se během července rozjede takzvaná E-Summer-Tour, která novou loď fyzicky veřejnosti představí v mnoha evropských městech.

Bavaria E34 je další evoluční krok tohoto výrobce v modelové řadě E a její koncept je v této kategorii lodí jedinečný. Na délce trupu 10,30 m tato novinka nabízí dvě plnohodnotné kajuty s dvoulůžky a dvojici sociálních zařízení, doplněné o velký salon, z něhož je díky velkorysému prosklení dobrý výhled všemi směry. V salonu je centrálně umístěná kormidelna, která nabízí při plavbě dobrý výhled a kormidelník je současně součástí dění na lodi. Velký jídelní stůl pak poslouží posádce jak k bohatému obědu, tak i k večeři s přáteli. Velký kokpit je určený ke slunění a sklopné zrcadlo se promění v rozměrnou koupací plošinu. Ten, kdo chce skutečně odpočívat, nalezne na přídi velké čalouněné lůžko pro slunění.

V přední kajutě se nejspíše usídlí majitel lodě a ten si může zvolit mezi samostatnou sprchou a nebo objemnou skříní na stejném místě. V zadní části lodi je potom druhá útulná a menší kajuta, v které se budou dobře cítit přátelé majitele.

Jako pohonná jednotka budou sloužit volitelně vznětové motory Volvo Penta s výkony 60, 110 nebo 220 koní, které jsou stejně jako u o něco většího modelu E40 na přání zákazníka kombinovány s elektromotorem a vytvářejí dieselelektrický hybridní pohon.

Bavaria E34 přijde na trh ve dvou verzích, jako Sedan a jako Flybridge. Na všech vodách – řekách, kanálech nebo moři – se posádka bude cítit na palubě E34 jako doma. První veřejnou premiéru si Bavaria E34 odbyde na konci června na Dni otevřených dveří v areálu loděnice v německém Giebelstadtu, nedaleko Würzburgu.

 

Technické údaje (verze Sedan)

Celková délka            10,30m

Délka trupu   9,99 m

Délka na vodorysce   9,75 m

Šířka   3,49 m

Ponor  0,92 m

Suchá hmotnost        7550 kg

Výška nad hladinou  3,40 m

Nádrž na vodu           300 l

Nádrž na palivo         270 l

Stojná výška v salonu           2,05 m

Motor  1x Volvo Penta D2 60 k (44 kW), hřídel

Kategorie plavby CE B(6)/C(12)

Cena vč. DPH 189 210 EUR

www.bavaria-yachtbau.com

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

BayCruiser 26

Novinky | Petr Láska
title

Grand Soleil 34 Performance

Novinky | Michal Štěpán