Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka

Kieler Woche 2017

Největší německá regata – Kieler Woche – skončila posledními rozjížďkami v neděli 25. Června a Českou republiku zde reprezentovalo 42 závodníků v 11 lodních třídách. Pro paralympijské třídy byla regata zároveň mistrovstvím světa.

Pro paralympijské třídy je regata zároveň mistrovstvím světa. Skvělou zprávou je, že ve slabém větru, který panoval během prvního dne závodění (21. 6.), se nejlépe ze všech zorientoval paralympionik z Ria Daniel Bína. Po vítězství v první rozjížďce a třetím místu ve druhé vede průběžnou klasifikaci třídy 2.4mR (43 lodí na startu). To, že mu podmínky letos v Kielu svědčí, ukázal již v předcházejícím Open závodě, v němž získal bronz za vítězným Němcem Heiko Krügerem a druhým Američanem Dee Smithem. Daniel Bína sice skvěle začal, když ve slabém větru během prvního dne závodění jel skvěle a vedl průběžnou klasifikaci třídy 2.4mR. Vedení však neudržel, v silnějším větru už se mu tolik nedařilo a nakonec celkově skončil na 11. místě ze 43 lodí.

V Kielu měla premiéru také nová paralympijská třída Hansa 303, kterou zde poprvé zkouší další český závodník Alexander Sadílek. A nevede si také vůbec špatně, je na průběžném devátém místě z 26 startujících.

V olympijské třídě Finn skončil Ondřej Teplý také jedenáctý. Jeho bratr Viktor kvůli státnicím ve třídě Laser v Kielu nestartoval a tak byl nejlepším Čechem Jakub Halouzka na 66. místě ze 132 lodí. Ve třídě Laser Radial patřilo Martině Bezděkové 46. místo ze 70 lodí. Ve třídě 49erFX slovensko-česká posádka Dominika Vaďurová a Sára Tkadlecová skončily 4. ve stříbrné skupině (28. místo ze 48 lodí) a byly spokojené. Jely spolu teprve druhý závod.

Posádka Jiří Hrubý a Roman Houdek si připsala velmi pěkné umístění, když ve třídě Flying Dutchman skončila na 5. místě. V silně obsazené třídě 29er (106 lodí) se již závod počítal do série Eurocupů a z našich pěti startujících posádek byli nejlepší na 45. místě Šimon Mareček a Jan Svoboda. Ve třídě Laser 4.7 skončila nejvýše z našich Lucie Keblová na 34. místě ze 74 lodí. Mezi 104 závodníky třídy Laser Radial byl nejlepším Čechem Benjamín Přikryl na 27. místě.