Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka

26. titul pro Davida+

David Křížek a Jan Svoboda zvítězili v letošním ročníku mistrovství republiky třídy Catamaran Open.

Pořadatelem letošního ročníku mistrovství republiky třídy Catamaran Open byl opět Yacht klub Jestřebí v Černé v Pošumaví na Lipně. Za krásného slunečného počasí se podařilo odjet celkem osm kvalitních rozjížděk, ve kterých startovalo 10 katamaránů. David Křížek letos závodil na katamaránu Tornado, na kterém jezdí s mnohaletým kosatníkem Zdeňkem Adamem. Ten ale letos nemohl závodit a tak ho nahradil teprve 17letý Jan Svoboda. Toho David trénuje na skifu 29er, kde se svým kormidelníkem Šimonem Marečkem dosahují skvělých výsledků. Jan Svoboda se s katamaránem rychle sžil a na vodě předváděl velmi dobré kosatnické výkony. Posádka zaváhala pouze v první rozjížďce ve slabším větru, kdy dojela na 3. místě, ale následně dokázala 6 rozjížděk vyhrát. Právem tak získala titul mistrů republiky. Pro Jana Svobodu to byl první titul v kategorii dospělých a pro Davida Křížka již 26. Na dalších místech pak skončili Milan Chlebna a Jiří Pavliš a Miroslav Falta a Tomáš Vastl. Na prvních třech místech letos skončily katamarány třídy Tornado. Mistrovství republiky této třídy se měl David Křížek zúčastnit již se Zdeňkem Adamem, svým stálým kosatníkem, ale nakonec přišla nabídka od #LandRoverBAR odletět n a Bermudy, kde probíhalo finále Louis Vuitton Cupu, tedy poháru vyzyvatelů pro Americký pohár. Letos tedy David do šampionátu katamaránů Tornado nenastoupil.

LIPNO MARATHON 2017

David Křížek se společně s Janem Svobodou také zúčastnili náročného závodu kolem lipenské přehrady - Lipno Marathon 2017. Letos opět téměř nefoukalo a tým CK FISCHER se musel spokojit s 2. místem v kategorii katamaránů.

Letošní již 17. ročník závodu Lipno Marathon je za námi. Počasí bylo slunečné, ale vítr byl asi nejhorší v celé dlouhé historii. Otočná bóje byla nakonec umístěna u Dolní Vltavice, ale i tak byl výsledný čas i těch nejrychlejších lodí přes pět hodin. Ve slabém větru dominovaly opět rychlé sportsboaty. Z vítězství se radoval Jaroslav Sochor se svojí kosatnicí, který na lodi Abracadabra odsunul na 2. místo loňské vítěze, tým HEBE IV Zdeňka Sünderhaufa. Na 3. místě pak skončil další sportsboat Zdeňka Kacálka. První katamarán bratří Pavlišových se letos umístil až na celkovém 5. místě. David Křížek a Jan Svoboda s nimi svedli dobrou bitvu, ale nakonec se museli smířit až se 6. místem.

V neděli pak závod katamaránů pokračoval. Odjely se dvě rozjížďky v silném nárazovém větru a tři lodě se dokonce převrátili. Úvodní rozjížďku vyhrál David Křížek a Jan Svoboda, ale pak opět opět zvítězili bratři Pavlišové, kterým tak právem náleží i celkové vítězství v regatě.