Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Vítězství ve třídě

Nedaleko Bodamského jezera žije náš kamarád a jachtař Karel Černovský, který se po tamních vodách prohání na svém Firstu 27.7. Za normálních okolností se lidé s věkem zklidňují, ale to není jeho případ. Nevynechá žádnou regatu a stále chce být vepředu.

 

Největší regatou na Bodamském jezeře je Rund um, kterou pořádá Lindauer Segelclub. Ne každý je němčinář, takže „Rund um“ znamená česky „okolo“ a Lindauer Segelclub lze jednoduše přeložit do české terminologie jako YC Lindau. Okolo čeho? Okolo Bodamského jezera.

Na startu letošního ročníku stálo 350 lodí a čtyři z nich nesly české posádky. Kromě Karlovo GRACE to byly lodě HEBE IV, SARA a ABRAKADABRA, které se ve startovním poli určitě nezratily. Hebe IV pod vedením Davida Kovaříka projela cílem na celkovém 28. místě. Loď SARA vedl Zdeněk Kacálek a cílovou čáru protnul za lodí Hebe IV o 39 minut později na celkovém 35. místě. Na stále krásném 66. místě ze 190 lodí v kategorii Modrá stuha doplula další česká loď Abrakadabra, kterou vedl Jaroslav Sochor. Všechny tři české lodě v této kategorii tedy dopluly v první třetině konkurenčně velmi silného a zkušeného místního startovního pole a za svůj výkon si zaslouží obdiv.

V loňském ročníku se Karlovi Černovskému podařilo zvítězit v kategorii Malá modrá stuha, což je skupina lodí, které plují kratší kurs, a on pěkně detailně čtenářům My Boat popsal regatu minutu po minutě ze své pohledu na lodi. Letos se mu podařilo ten kousek ve stejné kategorii mezi 87 startujícími zopakovat a opět si dojel pro Modrou stuhu. Napsal mi v mejlu, že to, co se opakuje, přestává být vtipné. Nerad jsem s ním souhlasil a nenutil ho tedy, aby cokoliv sám napsal. Považuji však ze svého pohledu za důležité, aby se o tom u nás vědělo.

Musí být krásný pocit plout s českou vlajkou na čele takového závodu a stejně tak musí být krásný pocit jít si na podium převzít cenu za svůj výkon v takové konkurenci. Užívám si to ve svých představách s Tebou a gratuluji, Karle.

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

MČR ve třídě Catamaran Open

Sport | Alan Kučera
title

Kieler Woche 2017

Sport | Michal Štěpán