Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Ohlédnutí

Poslední květnový víkend se v německém městě Neustadt in Holstein konal další ročník výstavy Hanseboot Ancora, která je největší německou výstavou na vodě a která se může pochlubit stále rostoucím počtem vystavovatelů a návštěvníků.

 

Zatímco první ročníky měly složením návštěvníků skutečně spíše regionální charakter a mezi hosty zaznívala převážně němčina a dánština, současný vývoj je pozitivní v tom, že je složení jak vystavovatelů, tak i návštěvníků stále více mezinárodní. Přibývá na obou stranách národností, které se výstavy zúčastní. Letos to byly kromě domácích jak milovníci jachtingu z Rakouska, Švýcarska, Holandska a Skandinávie, tak také z Ruska, Ukrajiny, Řecka, Španělska a České republiky.

Rozsáhlá nabídka exponátů, doprovodný program a skutečně letní počasí přilákaly za tři dny na 16 000 návštěvníků. Na vodě na ně čekalo 163 lodí různých typů a značek a podél přístavu bylo 85 stánků s lodním příslušenstvím a různými lodními doplňky nebo řemesly. Nechyběly produkty sériových výrobců Bavaria, HanseYachts, Jeanneau, Hallberg-Rassy a X-Yachts. K vidění a vyzkoušení byly motorové lodě od nejmenších nafukovacích člunů až po luxusní lodě a stejně tak malé jezerní joly otevíraly přehled vystavovaných plachetnic, končící velkými luxusními jachtami. Během jednoho dne se s vystavovanými exponáty uskutečnilo 700 testovacích plaveb.

Výstava Hanseboot Ancora byla místem světové premiéry plachetnic Comfortina 46 a Hallberg-Rassy 44 se středovým kokpitem. Německou premiéru si zde odbyl Quicksilver 755 Sundeck a holandský sloep Interboat 6,5. Letošní ročník přilákal i výrobce vícetrupých lodí, takže si návštěvníci mohli prohlédnout katamarány Lagoon 450 Fly, Catana 47, Nautitech Open 40 anebo trimarany Dragonfly 25 Sport a Dragonfly 28 Performance.

Příští Hanseboot Ancora se koná od 25.5. do 27.5. 2018 a vy můžete hledat všechny informace na www.hanseboot-ancora.de nebo na www.facebook.de/hanseboot.

 

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

APL

Co se děje | Petr Novotný
title

Bavaria Open Days 2017

Co se děje | Petr Láska