Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Další akvizice Hanse Group

Hanse Yachts AG získala na konci května do své skupiny další značku, jde o vícetrupé produkty francouzské loděnice Privilège Marine SAS se sídlem v Les Sables d’Olonne.

 

Společnost Aurelius Equity Opportunities SE & Co. KGaA, která je většinovým akcionářem společnosti HanseYachts AG, převzala také většinový podíl ve francouzské loděnici Privilège Marine SAS, která vyrábí stejnojmenné katamarány s plachtami a motorové katamarány se značkou Euphorie v délkách 50 až 74 stop. Podle tiskové zprávy bude management Hanse Yachts k dispozici vedení francouzské loděnice při výzkumu trhu a hledání optimálního řešení v prodejní politice. Stejně tak Hanse nabízí sesterské loděnici své zkušenosti z vývoje a produkce lodí. Hanse Yachts AG od tohoto kroku očekává, že uzavřením smlouvy o užití značky Privilège rozšíří své modelové a značkové portfolio, což přinese nejen pro Hanse Yachts AG, ale také pro Privilège Marine SAS zvýšení příjmů.

Když se podíváme po největších výrobcích rekreačních plavidel a jejich struktuře nabízených modelů, pak dostává tento krok jasnější obrysy. Zatímco skupina Beneteau má v nabídce katamarány Lagoon a Bavaria Yachts získala nedávno do své skupiny katamarány Nautitech, Hanse Yachts se dosud v tomto segmentu neangažovala. Nezbývá tedy než novému uskupení popřát obchodní úspěchy, které potvrdí správnost takového kroku. Segment katamaránů prokazatelně roste a tak není divu, že se objevují noví investoři.

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

8. Hanseboot Ancora 2017

Co se děje | Petr Láska
title

APL

Co se děje | Petr Novotný