Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Čtyřlístek

Považujeme přírodní anomálii za symbol štěstí. Každý z nás jistě seděl v trávě mezi trojlístky hledal ten svůj čtyřlístek. Také máte někde nějaký vylisovaný a usušený? Se čtyřlístkem novinek od Hanse Yachts by to šlo špatně – myslím usušit a vylisovat.

 

Graifswaldská loděnice Hanse Yacht si pro letošní léto přichystala představení hned čtyřech nových modelů současně. Je potřeba říci, že z oněch čtyřech novinek je skutečnou novinkou s novým trupem jen jedna, a to model 548, který je současně nominován v anketě European Yacht of the Year 2018. Také je potřeba říci, že tento inovativní proces se dotkl především modelů, které ve výrobě představují největší objemy, tedy počty kusů. Není divu, že si loděnice touto modernizací chce udržet pozornost.

Jako historicky první spatřila světlo světa v roce 1993 loď Hanse 291 a od té doby loděnice píše úspěšný příběh plný inovací a pionýrských řešení. Dnes, po 24 letech, je Hanse Group druhou největší loděnicí na světě.

Čtyři novinky představují s číslem osm začátek nové éry, kterou charakterizuje více rychlosti, více luxusu a snazší ovladatelnost. Proti svým předchůdcům získávají budoucí majitelé v těchto lodích vyšší stěžně s větší plochou plachet a tomu odpovídající kýly ve tvaru L, které napomáhají větším výkonům lodí při zachování stejné úrovně bezpečnosti a stability. Novinky také získávají více prosklených ploch do interiéru, moderní design interiéru a nové moderní světlé materiály, s kterými interiér působí více prostorněji.

Druhým nejmenším modelem loděnice s délkou trupu 9,99 m je Hanse 348, který za základní cenu bez DPH 91 900 euro nahrazuje na trhu předchozí úspěšný model 345. Tato loď bude k dostání jak ve dvoukajutovém, tak i ve tříkajutovém provedení, čemuž se velikostí přizpůsobuje sociální zařízení.

Na modelu 388 za základní cenu 114 900 euro bez DPH, který nahrazuje plavebně velmi podařený model 385, zůstává naopak sociální zařízení bez ohledu na vnitřní konfiguraci nezměněné a výrobce nabízí několik variant kuchyně. To samé potkalo také model 418, který nahrazuje model 415, a tam kromě variability uspořádání kuchyně a široké míry individualizace přibyla možnost objednat druhé sociální zařízení v přídi. Za Hanse 418 budoucí majitelé zaplatí v základním provedení 145 900 euro bez DPH. Loděnice zůstává věrná svým typickým technickým řešením, kterými jsou jako standard samopřehazovací kosatka a uspořádání vedení všech lan až k vinšnám ve skrytém tunelu.

Největší z nového čtyřlístku je skutečná novinka s označením Hanse 548, která vznikla na zcela novém trupu a které se budeme věnovat v příštím vydání samostatně. Její základní cena bez DPH činí 349 000 euro.

 

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

L30

Novinky | Michal Štěpán
title

MY Rock

Novinky | Petr Láska