Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Velikost není důležitá

Velikost je velmi proměnná veličina. Když bylo moderní mít malý mobil, tak byla velikost na škodu. Vidíte, a dnes je to naopak. Někdo říká, že malé je hezké, i když dobře víme, že to tak vždy není. Někteří majitelé velkých věcí nikdy nepřiznají pocit zbytečnosti a jiní majitelé malých věcí mají řadu důvodů vyzdvihovat svá rozhodnutí.

 

Loděnice Beneteau nyní rozšířila svou modelovou řadu Barracuda směrem dolů a na podzimních výstavách v La Rochelle, Southamptonu a ve Skandinávii, kde se lodě tohoto typu setkávají s mimořádně pozitivním přijetím, představí veřejnosti poslední přírůstek do rodiny motorových rybářských člunů, model Barracuda 6.

Barracuda 6 má tři sourozence s označením 7, 8 a 9, což je v podstatě jejich délka v metrech. Poslední přírůstek do rodiny Barracuda je tedy v nabídce této modelové řady tím nejmenším, což ovšem nelze přijmout jako fakt, když se budeme dívat nejen na délku lodě, ale na její skutečnou užitnou hodnotu.

Principiálně zůstává koncepce řady Barracuda bez ohledu na velikost lodě stejná. Nabízí moderní a rychlý tvar trupu s mimořádnou úrovní stability a úrovní bezpečnosti, aby své posádce nabídla dostatek prostoru pro jejich činnosti na vodě a bezpečí v době nepřízně počasí. Pokud někdo žije trvale u vody a loď používá pouze k denním vyjížďkám své rodiny a svých přátel za odpočinkem, rybařením nebo potápěním, pak není třeba se honit za velikostí lodě a podstatné je, jakou užitnou hodnotu nám nabídne. S trupem o délce 5,52 metru nabízí dostatečně velký kokpit pro rybaření nebo pro umístění potápěčské výbavy. V případě nepřízně počasí je spartánsky vybavená nástavba útulným zázemím bez větru a deště. Stejně jako u větším sourozenců se v přídi skrývá malá kajuta na případný odpočinek nebo přespání dvou dospělých.

V základním provedení je nástavba dozadu otevřená a vytváří tak spolu s kokpitem velikostí zajímavý prostor. Na přání zákazníka je za příplatek k dispozici dvoudílná posuvná skleněná stěna, která salon uzavře. Za příplatek je také možné do lodi nainstalovat splachovací vodní toaletu, což je u této velikosti lodě se závěsným motorem zcela neobvyklé.

Barracuda 6 vznikla na trupu, na kterém dnes stojí i jiné stejně velké modely motorových lodí Beneteau se závěsným motorem. Jde o osvědčený tvar trupu, který dobře prořezává vlny a posádce dopřává potřebný pocit jistoty. V nabídce jsou tři motorizace s výkony 90, 115 a 140 koní.

Barracuda 6 je i přes svůj vzhled s praktickou nástavbou sportovní, rychlou, robustní a stabilní lodí. Nástavbu ocení každý až poté, kdy se sám ocitne tváří v tvář síle přírody. Za sklem se stěrači a v suchu se bude prodírat do domovského nebo nejbližšího přístavu a za nic nebude v tu chvíli tak vděčný, jako právě za tu vysokou nástavbu.

 

Technické údaje

Celková délka            6,50 m

Délka trupu   5,52 m

Šířka   2,40 m

Ponor  0,50/0,90 m

Výška nad hladinou  2,30 m

Suchá hmotnost        1403 kg

Nádrž na vodu           20 l

Nádrž na palivo         100 l

Max. výkon motoru   140 k

Kategorie plavby CE D6

www.bemex.cz

 

 

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Ofcet 32 SC

Novinky | Petr Láska
title

Hanse Yachts

Novinky | Petr Láska