Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

Vlajková loď

Polská loděnice Scandinavia Yachts představila s příchodem letošního léta vlajkovou loď svého portfolia modelů, plachetnici Scandinavia 35.

 

Loděnice se zaměřuje jak na plachetnice, tak i na motorové lodě. Ve své nabídce má motorové lodě s označením 950, 1050 a avizovanou novinku 1250, které nepochybně vynikají osobitým designem. V nabídce plachetnic naleznete hned pět modelů. Na českých vodách, kde zastupuje tuto značku firma Proyachting Honzy Myslíka, můžete vidět relativně dost lodí Skippy 650, které nesou pouze jiné jméno stejné lodě s označením Scandinavia 650 Race nebo Scandinavia 650 Cruise.

V kategorii turistických plachetnic má loděnice kromě popisované novinky Scandinavia 35 také modely Scandinavia 27 a Scandinavia 30. Zatím poslední a největší novinka nese všechny moderní prvky současné konstrukce turistických plachetnic. Němec Marc-Oliver von Ahlen se podepsal pod design této lodě. Scandinavia 35 tedy vyniká podobnými prvky, jako většina současných předních konkurentů na trhu. Vyšší stavba boků trupu, integrovaný čelen s kotevním ložem, kolmá příď, široká plochá záď s dvěma kormidelními koly a výklopná koupací plošina jsou dnes pro prodejní úspěch v této kategorii nezbytností. Proporce lodě jsou tedy takové, že nebylo nutné pro zajištění stojné výšky v interiéru použít vysokou nástavbu. Tvar oken na nástavbě je v mých očích hezký a moderní a velmi připomíná to, podle čeho na dálku poznávám současnou modelovou řadu Jeanneau Sun Odyssey.

Loděnicí prezentovaný první kus pak mile překvapil vysokou úrovní luxusu a kvalitními materiály s pečlivým zpracováním. Celá paluba, včetně kokpitu byla obložená týkem, rolfok měl buben schovaný pod palubou a kvalitní značkové kování doplnily nerezové vinšny Andersen. Prostorný interiér si stále nechává velký podíl dřeva, na rozdíl od některých moderních produktů, kde vládne funkcionalistický chlad. V interiéru Scandinavie 35 se určitě budete cítit útulně. V nabídce je mimochodem jak klasická teplá barva dřeva, tak i pro milovníky moderního pojetí velmi světlý interiér, kde dřevo připomínají na hodně světlém povrchu jen trochu viditelná léta. Ale i toto provedení je designérsky velmi zdařilé, jen není určené konzervativním typům zákazníků.

V nabídce je jak dvoukajutové, tak i tříkajutové uspořádání s jedním sociálním zařízením. Kuchyně je podélně umístěná na pravoboku a proti ní je rozměrné sezení do tvaru U s jídelním stolem, který má ve standardním provedení pevnou nohu. Na přání však lze dodat teleskopickou nohu a po snížení stolu vznikne v salonu další rozměrné dvoulůžko. Tuto opci bych snad považoval za povinnost objednat, protože v případě majitelské lodě by salon byl krásně prostornou kajutou na spaní se stejně širokým lůžkem v celé délce a dostatkem prostoru nad hlavou. Také v přední kajutě je stojná výška, stejně tak, jako v zadních kajutách a v sociálním zařízení. Přední lůžko je v nohou dostatečně široké a cestující naleznou i dostatek odkládacích prostor. Příkladně je zpracované vedení elektroinstalace do rozvodné skříně u navigačního stolku.

Zabudovaný motor Yanmar nebo Volvo Penta je na volbě zákazníka, který za základní provedení lodě zaplatí 116 977 euro včetně DPH.

 

Technické údaje

Celková délka            10,70 m

Délka na vodorysce   9,16 m

Šířka   3,45 m

Ponor  1,90 m,

Stojná výška   1,96 m

Plocha plachet           60 m2

Motor  Volvo Penta D1-20, Saildrive

Nádrž na vodu           130 l

Nádrž na palivo         120 l

Odpadní nádrž          50 l

Kategorie plavby CE A

Design            Marc Oliver von Ahlen

Cena   116 977 euro vč. DPH

www.proyachting.cz

 

 

 

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Přes Biskajský záliv

Plavba | Tomáš Kůdela
title

Kajutový Finn

Moje loď | Jaroslav Suchopár