Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

214 nových jachet na Cannes Yachting Festival

O Yachting Festival v Cannes se říká, že se tam představují nové modely jachet a že se koná ve správnou dobu pro objednání jachty, abyste ji měli do léta k dispozici. Obojí je pravdou, na premiéry narazíte na každém mole Port Vieux, kde se výstava koná, a když jachtu hned na veletrhu objednáte, budete ji do léta mít. Ale až napřesrok.

 

Lodnímu businessu se daří, loděnice chrlí nové modely a rozšiřují výrobu, ale ani tak nestíhají vyrábět. Objednat v září 2017 a mít jachtu na jaře 2019 může znít bláznivě, ale čekací doby 18 měsíců jsou u úspěšných výrobců krutou realitou. Zvýšený zájem kupujících s sebou přináší i více zájemců o prohlídku jachet, čekací doby se proto prodlužují a proto pokud víte, že si chcete prohlédnout jachty konkrétního výrobce, doporučuje se sjednat si s prodejcem schůzku předem.

Bez ohledu na dodací doby platí, že chcete-li mít přehled o nových modelech jachet, měli byste do Cannes jezdit, nikde jinde tolik premiér neuvidíte. Potvrdit by vám to mohlo přes 50 000 návštěvníků, kteří si letos během 6 dnů 40. ročníku výstavy jachet v Cannes přišli prohlédnout 600 jachet, z toho 214 novinek a další exponáty 528 vystavovatelů. Z celkového počtu bylo 103 plachetnic a 43 katamaránů Navíc je Yachting Festival v Cannes největší výstavou lodí na vodě. Podle organizátorů roste i ekonomický význam výstavy, místním dodavatelům přinesl veletrh obrat asi 21 milionu euro a turistickému ruchu dokonce 36 milionu euro, z toho 11 milionů hotelům.

A ještě k tomu všemu je v polovině září v Cannes prostě krásně!

K příjemnému teplu na koupání v moři na písčitých plážích hned za branami veletrhu přidejte neopakovatelnou atmosféru historického přístavu v centru města a fakt, že z veletrhu je to asi 50 metrů k vyhlášeným restauracím a bistrům na známé nákupní třídy rue Antibes a rue Menadier.

Už druhým rokem byla přímo ve festivalovém paláci tzv. Luxury Gallery, kde letos 30 vystavovatelů předvedlo svoje luxusní produkty z oblasti life style. Ve stáncích kolem mol přístavu Port Vieux byl reprezentativní výběr výrobců příslušenství a doplňkových produktů pro jachting od slunečních brýlí, pojišťoven, marin, výrobců klimatizací, kotev, pasarel, nábytku pro lodě a dalších až po nabídky registrací a financování jachet.

Příští rok se bude Yachting Festival v Cannes konat v termínu 11.-16.9. 2018 a pokud jste se letos do Cannes nedostali a nechcete čekat celý rok na lodní výstavu na vodě, naplánujte si cestu 11.-15.10. 2017 do Barcelony. Veletrh Salon Nautico, který se tam koná, bývá obsazen skoro stejně silně jako ten v Cannes.

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Maxus 22 – non-stop sólo kolem světa

Co se děje | Pavel Rauner
title

Thomas Dehler

Co se děje | Petr Láska