Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

 

K narozeninám

Loděnice Beneteau letos slaví 30 let od představení první lodě modelové řady Oceanis a při této příležitosti představí světu v podobě modelu 51.1 představitele nové generace těchto plachetnic.

 

Současný vývoj poptávky na trhu vede výrobce k větší otevřenosti, pokud jde o jejich individuální přání. Několik posledních let se bez ohledu na charakter lodě opakovala v tiskových zprávách slova „performance, speed, sporty“, jakoby loď, která neměla tyto vlastnosti, nebylo možné prodat. Nyní se objevil nový marketingový trend, který charakterizují slova „customisation nebo customisable“, což představuje vyšší úroveň vstřícnosti ke specifickým požadavkům zákazníků.

Oceanis 51.1 tedy bude představitelem nového trendu a je první lodí, na jejíž vývoj dohlíží marketingový ředitel značky Beneteau, pan Gianguido Girotti, který do nové generace lodí vnáší elán nové generace. Samozřejmě nautické dispozice lodí modelové řady Beneteau Oceanis a jejich komfort zůstávají beze změn. Modelové řady First a Figaro nesou ve své konstrukci nejmodernější prvky sportovního pojetí lodí a z těchto konstrukčních zkušeností samozřejmě těží i další modelové řady značky. Také turistická řada Oceanis.

Od přídě k zádi, jak na palubě tak i v podpalubí, od kotvy až po plachty je Oceanic 51.1 elegantní, komfortní, plný chytrých řešení a především díky své velikosti majestátní. Pod jeho nautickou architekturu se podepsal Olivier Racoupeau, který přivedl na svět moderní tvar trupu, s vysokou konstrukční rychlostí a s větším vnitřním objemem, než je dosud u stejně velkých lodí obvyklé. Esteticky zdařilým čistým tvarům vdechlo život studio Nauta design, které zohlednilo současné požadavky na lifestyle a bezpečnost plavby.

Oceanis 51.1 nabídne čtyři různé varianty layoutu interiéru, pět variant oplachtění, tři různé typy kýlů, dalších 150 dostupných prvků výbavy, které všechny společně nabízejí na 700 různých kombinací. Každý budoucí majitel tak získá s největší pravděpodobností zcela individuální exemplář lodi.

Beneteau Oceanis 51.1 se fyzicky představí veřejnosti na výstavách v Cannes, Southamptonu a Annapolis.

 

Technické údaje

Celková délka            15,94 m

Délka trupu   14,98 m

Délka na vodorysce   14,52 m

Šířka   4,80 m

Suchá hmotnost        13 930 kg

Ponor (standard)      2,30 m

Balast (standard)      3 396 kg

Ponor (za příplatek) 1,85 m

Balast (za příplatek) 3 604 kg

Ponor (za příplatek) 2,80 m

Balast (za příplatek) 3 198 kg

Výška nad hladinou  21,35 m

Výška nad hladinou (za příplatek) 22,85 m

Nádrž na palivo         200 l

Nádrž na vodu           440 l

Motor (standard)      diesel 80 k

Rolovací hlavní plachta         45,80 m²

Samopřehazovací kosatka    48,1 m²

Klasická hlavní plachta (na přání)  55,8 m²

Genua 105 %            61 m²

Code 0            48,1 m²

Asymetrický spinaker           180 m²

Nautická architektura: Berret Racoupeau Yacht Design

Design interiéru        Nauta Design

Kategorie plavby CE A13/B14/C16

www.bemex.cz

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Pointer 22

Novinky | Petr Láska
title

Swift Trawler 35

Novinky | Petr Láska