Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka

Děti zakončily jachtařskou sezonu v Praze

Poslední jachtařský závod této sezony se v Praze jel v YC CERE od pátku 3.11. do neděle 5.11. Na programu bylo mistrovství ČR v team racingu dětí, které závodily na lodích třídy Optimist.

V pátek děti přivítalo pěkné počasí, ale málo větru. Přesto se podařilo odjet některé rozjížďky. V sobotu bylo stále pěkné počasí, ale dostavil se i vítr, a tak se podařilo dokončit celou základní část. Vzhledem k tomu, že se do závodu přihlásilo 15 týmů, byl systém losování rozjížděk poněkud komplikovaný. Nakonec bylo dokončeno devět kol (čtyři kola stačila na to, aby bylo mistrovství platné) – jedno kolo znamenalo sedm rozjížděk, jeden tým vždy odpočíval a získal bod k dobru. Celkem se odjelo 68 rozjížděk. Zcela suverénní byl polský tým JKW 1, který se usadil na čele. Na druhém místě byl tým BRATŘI V TRIKU, složený s domácích závodníků bratrů Lukáše a Michala Krsičkových (YC CERE) a plzeňského Františka Vitáka, a třetí tým SK ŠTĚTÍ 1 ve složení Tomáš Mlejnek a bratři Adam a Tibor Nevelöšovi. V neděli se mělo odjet vyřazovací finále, ale velmi slabý vítr sice dovolil odjet několik rozjížděk, nicméně to na celé finále nestačilo, a tak byly výsledky po základní části vyhlášeny za konečné. Mezinárodními mistry ČR jsou tedy Poláci, český titul vybojovali BRATŘI V TRIKU.