Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Klobouk dolů ...

...před autorkou a také před českým nakladatelem. Když se něco křtí, tak proto, že to má křtiny. A když to má křtiny, tak to znamená, že to přišlo na svět. Nekřtí se jen lidé, ale také lodě, knihy a Bůh ví, co všechno ještě. Dnes se křtila kniha Muka v ráji a jejím kmotrem byl jachtař Petr Ondráček.

 

Dnes, ve čtvrtek 7.12. v 17 hodin proběhly v Paláci Neoluxor na pražském Václavském náměstí křtiny knihy Muka v ráji, kterou v češtině vydalo nakladatelství IFP Publishing jachtařů Jardy a Lucie Forštových. Na křtinách byla přítomna i autorka knihy, německá jachtařka Henrike Dielen, která v knize popisuje své vlastní zážitky z únosu na Filipínách, kdy spolu se svým manželem Stefanem strávili v zajetí půl roku.

Ale jak se tato kniha dostala do našich krajů? Forštovi a Henrike Dielen mají společné přátele, kteří se s Henrike potkali při jachtingu v Malajsii. Ti později získali její knihu v němčině a po jejím přečtení nadšeni tímto skutečným příběhem kontaktovali Forštovi s nápadem, že by se tento příběh mohl vydat v češtině. Skutečně se vydal a kniha měla dnes křtiny.

Během diskuze padlo několik zajímavých dotazů a bylo skutečně velmi silné, slyšet přímo od autorky popis jejích prožitků a pocitů. Jeden z dotazů směroval k tomu, zda by mělo smysl být jako jachtař ozbrojen, když se vydáváte do bezpečnostně diskutabilních lokalit. Na to měla Henrike krásnou odpověď: „Když se rozhodnete vlastnit zbraň, pak se také musíte rozhodnout a být připraven s ní někoho zabít. A já nejsem a nikdy nebudu připravena kohokoliv zabít. Takže pokud by útočníci v daný okamžik uviděli u nás jakoukoliv zbraň, tak už bychom tady s největší pravděpodobností dnes nebyli. Co by zmohla jedna pistole proti deseti samopalům?“

Ostatně vše je detailně popsáno v knize, kterou rozhodně stojí za to si přečíst. Kniho naleznete přímo u vydavatele (www.ifp-publishing.cz) nebo přes internetové vyhledávače ve všech významných knihkupectvích. Přejeme příjemné čtení.

 

Omlouváme se za technickou kvalitu fotografií, které byly spontánně pořízené za daných světelných podmínek mobilním telefonem.

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Ocenění pro Marinu Punat

Co se děje | Petr Láska
title

Wiatr i Woda Katowice

Co se děje | Pavel Rauner