Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Prostor především

Loděnice De Boarnstream z fríského Jirnsumu spustila v březnu na vodu svou poslední novinku, Boarncruiser 1250 Elegance. Při konstrukci této lodě byla hlavní prioritou maximalizace užitné hodnoty vnitřního prostoru.

 

Vnější rozměry 12,50 x 4,36 m dosáhly zatím největší proporce délky k šířce, kterou lze na této délce vytvořit, aby byly zachovány optimální plavební vlastnosti lodě. Bylo tím dosaženo objemu vnitřního prostoru, který zatím nemá v této kategorii lodí obdobu. Kolmá příď a vysoké svislé boky v celé délce vytvářejí unikátní vnitřní prostor. K tomu však bylo zapotřebí proti svým předchůdcům zcela přepracovat tvar trupu pod čarou ponoru, aby loď získala kromě mimořádné stability a bezpečnosti také dobrou ovladatelnost a klidné chování na rozvlněné hladině. Plavba s touto konstrukcí trupu je potom mimořádně komfortní. Jde o novou generaci designu trupu, která posádce nabídne novou dimenzi cestování.

Jak je u této loděnice zvykem, její práce se vyznačuje vysokou kvalitou materiálů a mimořádnou úrovní jejich zpracování. Vnitřní layout předpokládá, že půjde většinou o majitelské lodě a pokud se nějaká ocitne v charteru, pak to bude luxusní záležitost pro movitější klientelu. Málokdo si totiž najme dvanáctimetrovou loď jen jako partnerský pár, aby si užil klidu a soukromí. Přední kajuta s velkým lůžkem je určená k rozmazlování majitele a druhá kajuta pro hosty na levoboku pak sestává ze dvou samostatných lůžek a je výrazně menší. Zcela jistě však dobře vyhovující pro děti nebo dvojici hostů. Jedno sociální zařízení potom nabídne srovnatelný luxus prostoru a zpracování, který si můžete užívat i doma. Další součástí výbavy lodě je vestavěná pračka se sušičkou.

Salon se do kokpitu uzavírá čtyřdílnou prosklenou stěnou, kterou lze otevřít k jedné straně a tím spolu s kokpitem vznikne jeden velký prostor. Kuchyně se nalézá na levoboku v zadní části salonu a tak po jeho otevření dokáže dobře obsloužit celý prostor, včetně kokpitu. Nespornou zajímavostí je nový systém Canopeasy®, který dokáže uzavřít celý kokpit před nepřízní počasí. Zatím bylo zcela běžným řešením, že stanové kabrio se pomocí patentek nacvakalo na trup a uzavřelo zipem. Nový systém Canopeasy® má na pevném bimini instalované úložné prostory, z kterých kabrio jen vysunete a uzavřete tak rychle a snadno celý kokpit. Stejně tak snadno a pohodlně toto otevřete a můžete si užívat Slunce a čerstvého větru. Koncepce lodě jednoznačně vychází vstříc potřebám majitelského páru a umožňuje život na palubě v jedné rovině. Do majitelské kajuty a sociálního zařízení se schází vedle kormidelny po schodech do podpalubí, čímž je tato soukromá sekce oddělená od života na palubě, pokud máte hosty. Nízkou stavbu lodě pak ocení každý, kdo poznal, jak může být výška nad hladinou pro plavbu někdy limitující.

Velká pozornost byla věnována odhlučnění lodě, takže dieselový motor o největším výkonu 150 koní neruší posádku ani hlukem, ani vibracemi. Loď je samozřejmě konstruována pro výtlačnou plavbu, takže výkon motoru je pro cestování nebo manévrování více než dostačující a jeho největší předností jsou kultivovanost chodu a ekonomika provozu. Kdo má rád vnitrozemskou výtlačnou plavbu, tomu se musí při pohledu na tuto loď roztočit v hlavě ty nejbujnější představy a zrodit se nový sen. Alespoň tak to v případě Boarncruiser 1250 Elegance cítím.

 

Technické údaje

Celková délka            12,50 m

Šířka   4,36 m

Ponor  1,10 m

Výška nad hladinou  2,85 m

Počet lůžek     4+1

Nádrž na naftu          800 l

Nádrž na vodu           600 l

Odpadní nádrž          250 l

Materiál trupu           ocel

Motor  1x Volvo Penta 150 k

Kategorie plavby CE B

Základní cena bez DPH         345 675 Euro           

 

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Giulia Sailing 2018

Sport | Petr Láska
title

Najad přebírá Arcona Yachts

Co se děje | Petr Láska