Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Insolvence Bavaria Yachts

I přes vyhlášenou insolvenci běží produkce a dodávky dál. Vedení společnosti se chopili experti na restrukturalizaci, jejichž cílem je nalézt investora pro znovuobnovení prosperity čtyřicet let staré loděnice.

 

Podle oficiálních sdělení je současné vedení společnosti plně schopno vést společnost dál a vést obchodní jednání. Dr. Tobias Brinkmann ze společnosti Brinkmann & Partner je specialistou na restrukturalizaci neprosperujících firem. Na základě vlastní žádosti společnosti Bavaria Yachtbau GmbH o vyhlášení insolvence vydal příslušný soud ve Würzburgu předběžné opatření a jmenoval správcem Dr. Huberta Ampferla z kanceláře Dr. Beck & Partner. Dosavadní CEO společnosti, Lutz Henkel, byl s okamžitou platností odvolán ze své pozice.

Do konce letošního června má společnost zajištěné financování na výrobu a mzdy. Protože se společnost nalézá na vrcholu své obchodní sezónnosti, kdy v nejbližších měsících bude expedovat a fakturovat na konečné zákazníky všechna dosud objednaná a rozpracovaná plavidla, lze očekávat zásadní nárůst příjmů. I přes neutěšenou finanční situaci loděnice garantuje všem zákazníkům dodávky v obvyklé vysoké kvalitě.

Nejvyšší prioritu má nyní hledání investora, kterému společnost Bavaria Yachtbau nabízí dlouholeté zkušenosti v oboru, dobrou pozici na trhu a dobré jméno svých produktů. Paralelně s hledáním investora intenzivně probíhají analýzy organizační struktury společnosti a jejích produkčních procesů. Všechny opatření pak budou průběžně uváděna do života loděnice tak, aby případný investor, jehož vstup přinese zdravý finanční základ společnosti, viděl realistický potenciál dalšího růstu.

Loděnice Bavaria Yachtbau GmbH byla založená v roce 1978 a v současné době zaměstnává na 600 spolupracovníků, z nichž všichni byli informováni o finanční situaci svého zaměstnavatele. Platy pro období duben a červen budou vypláceny z insolvenčního rezervního fondu.

Vyhlášení insolvence se týká výhradně společnosti Bavaria Yachtbau GmbH, jejíž dceřiná společnost Bavaria Catamarans SAS ve francouzském Rochefortu vyrábí a funguje nezávisle na situaci své matky.

Jakékoliv další teorie by byly pouhými spekulacemi, ale naprosto přirozeně vyvstávají otázky, jak je toto možné, když celkový trh s rekreačními plavidly a všichni významní výrobci oficiálně reportují kontinuální růst. To samé donedávna vůči veřejnosti hlásila i loděnice Bavaria Yachtbau, která už dávno musela vidět negativní vývoj ziskovosti. Jedna z těch otázek je, kdo a kdy lhal. A kdo lže v zájmu zachování své pozice a pozitivního obrazu o své společnosti ještě dnes.

 

                       

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Najad přebírá Arcona Yachts

Co se děje | Petr Láska
title

European Yacht of the Year 2018

Co se děje | Petr Láska