Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Radost na vodě...

Na letošní výstavě For Boat měla Českou premiéru nová Plachetnice Mini 230. Jedná se o nejmenší jednoposádkovou závodní i turistickou plachetnici určenou pro děti ale i dospělé jachtaře.

    

Jak napovídá název její délka je 2,3 metru, šířka 1,2 metru a váha celé vystrojené lodě je 35 kg. Mini 230 je vymyšlena a postavena hlavně pro zábavu. „Pilot“ v ní sedí nezvykle čelem ke směru plavby takřka na dně, nohy natažené do přídě. Kormidlo ovládá „kniplem“, umístěným mezi nohama a otěže kosatky i hlavní plachty má před sebou na střeše „kajuty“.

Díky své šířce (více než polovina délky trupu) a modernímu tvaru trupu je jachta velice stabilní. Balast vytváří i hmotnost jachtaře. Plocha plachet není velká, jen 3 m2, ale k svižné jízdě stačí. Tím, že jachtař sedí velice nízko a má oči těsně nad hladinou, je iluze rychlosti lodi dokonalá a zážitek z plavby je velice silný.

Díky své obratnosti nepotřebuje Mini 230 velkou vodní plochu a dá se s ní plout na jakékoliv vodní ploše, řece i rybníku. Ani transport není náročný, lze ji převážet na střeše i malého automobilu a uskladnit ji lze i „na stojato“ ve sklepě nebo garáži. Je samozřejmé, že na ni nepotřebujete žádný průkaz, ani registraci. V případě, že s Mini 230 budou plout děti, je možné ji doplnit vyjímatelným balastem pro zvýšení stability.

S lodí je možné pořádat regaty a klubové závody, ale hlavně si s Mini 230 užijete spoustu zábavy.

 

Technické údaje

Celková délka          2,3 m

Šířka                      1,2 m

Délka stěžně           3,0 m

Plocha plachet         3,0 m2

Ponor                     0,6 m      

Hmotnost kompletní lodě     35 kg

Hmotnost jachtaře              do 140 kg

Věk jachtaře                      od 10 let

www.mini230.cz

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Jeanneau Sun Odyssey 490

Představujeme | Petr Láska
title

Hanse 548

Představujeme | Petr Láska