Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Jarní premiéra

První letošní pohárový závod třídy Optimist se skutečně povedl. Slunečné počasí a po celý víkend 5.–6. 5. vítr kolem 10 m/s. Společně s dětmi závodila také třída 420.

 

Na startu se sešlo 77 Optimistů a 11 lodí třídy 420. Ne všichni však náročné podmínky zvládli, takže 21 malým lehkým dětem se nepodařilo dokončit ani jednu rozjížďku – u některých k tomu přispěl i přísně nastavený 12minutový limit. Je třeba ocenit, že všechny vypluly si těžké podmínky alespoň zkusit. Pouze 35 dětí zvládlo odjet všech osm rozjížděk. Čtyři se odjely v sobotu, kdy vítr dosahoval v nárazech až 15 m/s, v neděli se přes 10 m/s dostal už jen zřídka.

Ocenění pro nejmladšího účastníka, který dokončil alespoň jednu rozjížďku, dostala Kateřina Lokajíčková (2009) z Českého Yacht Klubu, která projela cílem dokonce všech osmi rozjížděk, v limitu však stihla pouze dvě.

O přední pozice bojovali především členové SPS, jichž se většina závodu zúčastnila. Nejvíce se dařilo závodníkům z SK Štětí. Vyhrál Adam Nevelöš, druhý a zároveň první mladší žák byl jeho bratr Tibor. Třetí celkově skončil Ondřej Šindelka z Moravského yacht klubu. Nejlepší dívkou byla na čtvrtém místě Markéta Kališová z Jachtklubu Brno a první mladší žákyně byla Lucie Lokajíčková z Českého Yacht Klubu, která skončila sedmnáctá.

 

Výsledky:

Celkově (77 lodí)

 1. Adam Nevelöš SK Štětí
 2. Tibor Nevelöš SK Štětí
 3. Ondřej Šindelka Moravský yacht klub

Starší žáci

 1. Adam Nevelöš SK Štětí
 2. Vojtěch Tlapák SK Štětí
 3. Šimon Jurečka Český Yacht Klub

Mladší žáci

 1. Tibor Nevelöš SK Štětí
 2. Ondřej Šindelka Moravský yacht klub
 3. Lukáš Kraus JK Česká Lípa

Starší žákyně

 1. Markéta Kališová Jachtklub Brno
 2. Kristýna Piňosová TJ Rapid Brno
 3. Eliška Fanfrlová YC Jezero Hlučín

Mladší žákyně

 1. Lucie Lokajíčková Český Yacht Klub
 2. Kristýna Flosmanová TJ Jiskra Třeboň
 3. Zuzana Tlapáková SK Štětí

 

Třídu 420 s převahou vyhráli Martin a Veronika Vlachovi z YC Neratovice, na druhém místě skončily Jana Štursová a Anna Synková (JK Plzeň/LS Brno), a na třetí Aneta Páleníčková a Klára Postránecká z YC Neratovice.

 

 

 

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Premiéra Mini 230

Představujeme | Pavel Rauner
title

Insolvence Bavaria Yachts

Co se děje | Petr Láska