Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Úspěšný návrat (staro)nového týmu

Vítězstvím na regatě Palmavela na Mallorce jsme zahajovali veleúspěšnou sezonu 2014, zakončenou světovým bronzem. Po 4 letech jsme se sem vrátili, a s to s novou námořní jachtou DARING SISTERS typu Swan CS 42, kterou jsme na podzim s kapitánem Milanem Hájkem a novým členem a spolumajitelem týmu Radimem Pařízkem, osobně vybrali v americkém Newportu.

 

Celý tým se setkal na Mallorce už v pondělí 30. 4. a spolu jsme tu tři dny intenzivně trénovali. Samotný závod pak probíhal pátek až neděle 4. - 6. 5. 2018. První den byl na programu „coastal race“ o délce cca 16 námořních mil a 5 kursech. Celá rozjížďka byla výrazně poznamenána měnícím se větrem, a to nejen co do směru, ale i intenzity. Hned po startu se nám podařilo využít významné změny a odjeli jsme celému zbylému poli 17 konkurenčních jachet. V závěru třetího kursu „na stoupačku“ vítr zcela ustal, takže jsme asi 15 minut pár set metrů před točnou bojkou stáli v úplném bezvětří a čelu pronásledovatelů se podařilo nás sjet. Pak vítr přišel zezadu, se spinakrem jsme kousek popojeli, než přišla další změna a dostoupali jsme k bojce. U ní byla rozjížďka zkrácena, po přepočtu nám na úvod patřilo výborné druhé místo! V sobotu byly na programu tři okruhové rozjížďky v ideálním středním větru mezi 12-15 uzly a bez velkých změn. V té první jsme zajeli obsadili 7. pozici. Zbylé dvě jsme však odjeli podle našich představ, včetně skvělých startů kapitána Milana Hájka a výborné taktiky Adama Plhoně. A hned z toho bylo 3. a 2. místo!                                                      

Na poslední den závodu byla předpověď téměř bezvětří, avšak Mallorca jako vždy nezklamala a kolem druhé hodiny odpolední naskočilo až 17 uzlů, během závěrečné rozjížďky klesajících na 12 uzlů. Průběh byl velmi vyrovnaný, největší soupeře za námi se nám podařilo si ohlídat a netrpělivě jsme čekali na výsledky. Nakonec jsme těsně obsadili dělené 7. místo a to v součtu stačilo na premiérové stříbro hned v prvním závodě s novou lodí, což jsme opravdu nečekali! Vyhlášení výsledků jsme si náležitě užili a hned po něm jsme naši rychlou Smělou sestru opožděně pokřtili sponzorským šampaňským André Clouet. Následoval opulentní večírek do rána, po němž jsme mohli tradičně zapsat do lodního deníku: VNP (všichni na plech)!

DARING SISTERS nyní čeká přeplavba do kultovního Saint Tropez, kde se první červnový víkend těšíme na slavný Rolex Giraglia Cup, kam pojedeme obhajovat stříbro z roku 2016. Ještě předtím však musíme zapracovat na hendikepu lodi, který novým přeměřením a optimalizací chceme zlepšit o cca 3 vteřiny na míli.

Za TŘI SESTRY SAILING TEAM úspěšně závodili: Majitelé týmu a muzikanti Tomáš Magor Doležal a Radim Pařízek, kormidelník Milan Hájek, taktik a trimer Adam Plhoň, Ondřej Labuda, Jiří Michalčín, Pavel Satoranský, Petr Stoklásek, Eva Doležalová a Aleš Tříska.

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Flying Phantom Extreme Sailing Series

Sport | Alan Kučera
title

Pavlovská regata

Sport | Michal Štěpán