Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Každý den nejsou Vánoce

Ještě jsme na cestě domů z přístavu Forio na ostrově Ischia, kde teď o víkendu skončilo letošní Mistrovství Itálie. Letos se sešlo na startu 36 lodí ve třídě A ( velké lodě) a ve skupině B (menší lodě) krásných 25.

 

Tento závod je vždy ve středomoří velmi speciální, když si uvědomíme, že na Mistrovství světa je pravidelně většina lodí v top 10 právě z Itálie. Tentokrát jsme se tam dostali i my z Čech.

Celý závod nás provázel velmi slabý vítr o síle 7 uzlů a poslední den, kdy mělo foukat, byl vítr nestálého směru, síly mezi 6 a během 2 vteřin 17 uzlů, tudíž hrála velkou roli nervozita. Například 100 metrů od návětrné bóje jsme stáli v bezvětří, a tak nás tam předjelo 6 lodí nebo další rozjížďka, ve které jsme jeli na druhém místě, byla zrušena. Asi znáte ten pocit, když stojíte v davu lidí, nemůžete se hnout a přistane vám na hlavě ptačí trus.

Na druhou stranu si vezeme spoustu dalších důležitých informací, které budeme moci ještě vyladit do Mistrovství Evropy na Kypru, kam se bude loď v létě přesouvat. Děkujeme za podporu a za zájem o naší stránku s příspěvky. facebook.com/giuliasailingteam

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

O sezonnosti

Blog | Petr Láska
title

Čelovka Fenix HM50R

Test | Pavel Rauner