Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Zavřete oči, přicházím

Přibližně před rokem poprvé spočinula na hladině čtvrtá v pořadí z flotily Wallycento, která nese jméno Tango. Stalo se tak na ligurském západním pobřeží v přístavu Persico Marine. Po kompletaci lodě a prvních testech na vodě byla svému nadšenému majiteli předána o měsíc později.

 

S loděmi jako je Wallycento je to stejné, jako v automobilovém světě s Ferrari. Nemusíme ho vlastnit. Dokonce ho většina ani nemůžeme vlastnit, a přesto nám nic nebrání v tom, abychom vzdali takovému dílu hold a potěšili se pohledem a představami.

Aby mohl kuchař uvařit chuťově jedinečný skvost, je potřeba, aby měl k dispozici potřebné ingredience. Když se totiž spojí 20 let zkušeností loděnice Wally, nautická architektura Marka Millse, design interiéru od studia Pininfarina a konstrukční technologie Persico Marine, nemůže vzniknout nic jiného, než perfektní mix fascinující „speed machine“. Při oficiálním představení této lodě se představitelé všech zmíněných společností přirozeně rozpovídali o tom, jaká to pro ně byla výzva.

Chtěli prostě vytvořit něco jedinečného a to se jim jednoznačně podařilo. A my se jen můžeme nechat unášet představmi a doufat, že Tango potkáme někde na vodě. Může se to stát, protože Tango se bude účastnit těch nejprestižnějších regat ve Středomoří, například Les Voiles de Saint Tropez, kde si odbyla svůj závodnický debut.

 

Technické údaje

Cekková délka  30,48 m    

Šířka  7,2 m

Ponor  4,40 / 6,20 m

Suchá hmotnost  47 500 kg

Cestovní rychlost (s motorem)  11 uzlů

Plocha plachet   640 m2

Ubytování pro   6 hostů + 2/4 členy posádky

Nautická architektura    Mills Design

Design exteriéru   Wally / Mills Design

Design interiéru   Pininfarina

Stavba    Persico Marine

Certifikace   Germanish Lloyd

Stěžeň a ráhno   Southern Spars

Takeláž   EC6 Southern Spars

Motor diesel 267kW/ 360 k

www.wally.com

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Mistrovství Itálie

Sport | Jan Johan Hirnšal
title

O sezonnosti

Blog | Petr Láska