Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Omlazovací kúra 

Loděnice JFA Yachts spustila po refitu zpět na vodu konstrukčně i designérsky zajímavý katamarán Moonwave. Tento Gunboat 60, postavený v roce 2012, se nyní v loděnici JFA Yacht výrazně změnil a prodělaná omlazovací kúra se zaměřil na zlepšení výkonů lodí.

 

Majitel lodi i posádka byli intenzivně zapojeni do celého projektu renovace ve fázi příprav, ale také potom fyzicky na palubě po celou fázi obnovy, která měla za cíl zásadně modernizovat tento katamarán z uhlíkových kompozitů.

Hlavní úkoly spočívaly v instalaci nových daggerboardů a v aktualizaci pohonného systému. Stranou samozřejmě nezůstaly ani nové karbonové ráhno, nové lakování trupu, kontrola všech technických systémů a v rekonstrukci hlavní části interiéru podle nového designu Christophe Chedal Anglay.

Zásadní rekonstrukcí, iniciovanou vlastníkem a posádkou, byla modernizace elektrického pohonu Torqeedo tak, aby došlo k instalaci úplného hybridního systému Deepblue. Systém pohonu výsuvným hřídelem nahradil systéme Saildrive se sklopnými lopatkami propeleru, což také přispělo ke zvýšení výkonu lodi pod plachtami. K nepřehlédnutelným změnám došlo také u soustavy akumulátorů, kdy cílem bylo snížit jejich hmotnost a dosáhnout jejich vyššího výkonu, resp. kapacity. Celý systém akumulátorů byl přetvořen tak, aby byl více kompaktní a uzavřený. Na střeše nástavby byly instalovány solární panely nejnovější technologie. Díky těmto novinkám je Moonwave nyní skutečně špičková a tichá loď, která navíc vyniká velmi vysokým výkonem.

Ve konečném důsledku se díky snížené hmotnosti nového pohonného systému, ale také díky snížení hmotnosti ostatních konstrukčních celků, včetně nových konstrukcí interiéru, dodaných loděnicí JFA Yachts, dosáhlo celkového snížení suché hmotnosti lodi o 3200 kg.

Loděnice JFA Yachts je přirozeně hrdá na to, že mohla spolupracovat na tak rozsáhlých a zásadních inovacích lodi, ale také na to, v jak rekordním čase se tento refit odehrál. Moonwave je tedy nyní zpátky na moři. www.moonwave.com

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Wallycento, Tango

Představujeme | Petr Láska
title

Mistrovství Itálie

Sport | Jan Johan Hirnšal